Piotr Ikier stypendystą premiera

Piotr Ikier, uczeń klasy klasy III a Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego otrzymał stypendium prezesa rady ministrów. Jest jednym z ponad 40 uczniów, którzy zostali uhonorowani taką nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce. Jego średnia ocen to 5,56.
Stypendia wręczono podczas uroczystości odbywającej się w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku. Nagrodę w imieniu premiera wręczyła Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.
Piotr ukończył klasę drugą ze średnią ocen 5,56 oraz wzorową oceną z zachowania. W minionym roku szkolnym licealista brał udział w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej (eliminacje ustne) i w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (eliminacje pisemne). Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund 2017. Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „(Pod) różne historie” oraz w Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego GRAMMATIKMEISTER. Piotr zajął II miejsce w konkursie języka niemieckiego „Expert” i tym samym został zwolniony z postępowania kwalifikacyjnego na I rok studiów w PWSZ – kierunek: filologia.
Podczas tegorocznej gali stypendia wręczono ponad 40 uczniom szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie delegatury płockiej Kuratorium Oświaty w Warszawie. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali także rodzice stypendystów oraz dyrektorzy szkół. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz pióra z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem od Wioletty Kulpy, kierownika projektu w dziale marketingu PKN Orlen Płock.

rad
LO Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Schab szlachecki i szynka babci z samymi dziesiątkami

Dwa specjały z sierpeckiej masarni Staropolska Strzecha otrzymały prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim programie promocyjnym „Doceń …