Najnowsze informacje

Pierwsze miejsce dla ratowników z Sucharskiego

Drużyna ratowników z LO im. mjra H. Sucharskiego doskonale poradziła sobie w etapie rejonowym XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Licealiści zajęli I miejsce w swoim rejonie i II miejsce w ogólnej klasyfikacji.
Tegoroczne mistrzostwa organizowane w Płocku były dla drużyny z LO okazją do potwierdzenia ich doskonałych umiejętności w zakresie ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy. W etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Płocku zajęli I miejsce w swoim rejonie i II miejsce w ogólnej klasyfikacji, po drużynie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie „Elektryku”. I to oni będą reprezentować rejon sierpecki na zawodach okręgowych w Piasecznie.
W mistrzostwach wystartowała drużyna w składzie: Paulina Skarzyńska – kapitan, Marta Lasek, Ewa Wiśniewska, Bartłomiej Radkowski i Bartosz Sowiński. Wykazali się niemal perfekcyjną wiedzą i umiejętnościami na pięciu pozoracjach i jednej stacji teoretycznej, gdzie był test wiedzy. W czasie sprawdzania umiejętności praktycznych ratownicy musieli udzielić pierwszej pomocy po kolizji quada z wózkiem dziecięcym prowadzonym przez matkę oraz pacjentom z urazami, które nastąpiły w wyniku zderzenia dwóch kłócących się osób lub wypadku powstałym przy ratowaniu kotka. Byli także pacjenci z omdleniami, wylewami, stłuczeniami, oparzeniami. Pomocy uczestnicy mistrzostw udzielali także osobom w panice. Jak mówi opiekun szkolnej drużyny PCK Krystyna Witkowska, drużyna wykazała się pełnym profesjonalizmem, opanowaniem i umiejętnością współpracy.

rad
fot. LO Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna edycja archeologicznych prac

Jak zawsze w lipcu rozpoczęły się prace archeologiczne dotyczące poszukiwań sierpeckiego zamku. W tym roku …

Policyjne patrole na wodzie

Okres wakacyjny to z reguły czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają …