Pierwsze miejsce dla Czarka

Uczniowie sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego walczą w olimpijskich konkursach. W finałowym etapie olimpiady historycznej szkołę będzie reprezentował Cezary Drozd, który zajął pierwsze miejsce w etapie okręgowym.
Eliminacje ustne etapu okręgowego XLIV Olimpiady Historycznej odbyły się pod koniec stycznia. Sierpeckie liceum reprezentowało troje uczniów: Piotr Ikier z klasy II a, Małgorzata Ozimkiewicz z klasy III a, Cezary Drozd z klasy III a. Pierwsze miejsce zajął Cezary Drozd, który zakwalifikował się do finału XLIV Olimpiady Historycznej. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod kierunkiem Grzegorza Radomskiego.
Także w styczniu o miejsca i wejście do finałowego etapu walczyli uczniowie LO biorący udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Do udziału w olimpiadzie uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Zofii Froncek. A w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, gdzie odbył się etap okręgowy LIX Olimpiady, szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Piotr Ikier z kl. II a oraz Cezary Drozd z kl. III a. Łącznie w olimpiadzie wystartowało 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …