Pierwsze lodowisko już otwarte

Do listy sportowych atrakcji zimowych sierpczanie już dopisali kolejną – jazdę na łyżwach. Pierwsze w mieście lodowisko otwarto tuż przed świętami. Burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński zapowiada, że jeśli pomysł spodoba się mieszkańcom i frekwencja będzie duża, to w przyszłym roku również można przygotować lodową taflę.
Lodowisko przygotowano na asfaltowym boisku do koszykówki, na osiedlu Jana Pawła II. Jak mówi burmistrz Jarosław Perzyński, pomysł został zapożyczony z Lidzbarska Welskiego. – Nasze samorządy doskonale współpracują, razem działamy w grupie młodego samorządu i wymieniamy się różnymi pomysłami, projektami, doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia samorządu. Wśród wielu dyskusji pojawiła się także ta dotycząca przygotowania lodowiska dla mieszkańców. I od kilku dni sierpczanie mają już taką możliwość – mówił Jarosław Perzyński.
Teraz jedyną przeszkodą w korzystaniu z lodowiska mogą być niekorzystne warunki pogodowe – deszcz, opady mokrego śniegu. A poza tym dla funkcjonowania lodowiska nie będzie żadnych przeciwwskazań. Będzie otwarte codziennie, w godzinach od 10.00 do 20.00, nawet przy temperaturze +10 stopni. A fani jazdy na łyżwach będą mogli z niego korzystać do końca lutego. Cena 45-minutowego wejścia to koszt dla dzieci i seniorów 2 zł (z własnymi łyżwami) i 5 zł (z wypożyczeniem łyżew). Dla dorosłych ceny te odpowiednio wynoszą 3 i 6 zł. Można także wykupić karnety na 12 wejść. Dla dzieci i seniorów cena wynosi 20 (z własnymi łyżwami) i 50 zł (z wypożyczeniem łyżew). Dla dorosłych ceny te wynoszą 30 i 60 zł.
Jak mówi Jarosław Perzyński, pierwszy sezon funkcjonowania lodowiska w mieście jest pilotażowym projektem. Oceniane będą koszty (oprócz stałych także te związane z opłatami za wodę i energię) i zainteresowanie mieszkańców. Jeśli pomysł się spodoba, to w przyszłym roku lodowisko także będzie przygotowane.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Mazowieckie święto plonów

W Muzeum Wsi Mazowieckiej odbędą się tegoroczne dożynki Województwa Mazowieckiego Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. …

Integracja, zabawa i folklor

W Muzeum Wsi Mazowieckiej Po raz jedenasty w sierpeckim skansenie odbyło się wyjątkowe spotkanie. Kilkaset …