Otwarcie skateparku

Na 20 sierpnia planowane jest oficjalne otwarcie sierpeckiego skateparku. Prace idą pełną parą, co najbardziej cieszy pasjonatów jeżdżenia na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX.
Na budowę skateparku z prawdziwego zdarzenia miasto otrzymało dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego. Liczący 20 na 30 metrów obiekt powstaje przy Sierpienicy. Inwestycja wpisana jest do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na 2016 rok.
Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Sierpca w wakacje ruszyła budowa obiektu, o którego budowie Jarosław Perzyński mówił jeszcze przed wyborami. Realizacja zapowiedzi poprzedzona była rozmowami i spotkaniami z młodymi pasjonatami jazdy na rolkach, deskorolkach, BMX-ach, którzy wcześniej własnymi siłami przygotowywali sobie miejsca do jazdy. I to wtedy zrodził się pomysł, aby w mieście powstało miejsce, gdzie legalnie, w bezpieczny sposób młodzi ludzie będą mogli spędzać czas wolny. Były konsultacje, rozmowy, projekty. Miasto zabezpieczyło część środków w budżecie, o dofinansowanie wystąpiło do samorządu województwa mazowieckiego. Jak mówił w rozmowie z TP na początku roku burmistrz Perzyński, wybierano projekt do 300 tysięcy złotych, licząc na około 100 tysięcy zł dofinansowania. W miejskim budżecie zabezpieczono około 270 tysięcy zł.
Skatepark nie będzie duży, ale będzie miał dużo przeszkód. Jego wielkość oscyluje w granicach 20 na 30 metrów. Jest w koncepcji betonowej, aby bez przeszkód można było jeździć na deskorolkach, rolkach, ewentualnie rowerach BMX. Jego lokalizację zaplanowano w centrum miasta, przy Sierpienicy, aby przywrócić ją do życia turystycznego. Burmistrz Sierpca mówi, że zamierzenie jest takie – ma być to okolica chętnie wybierana do wędrówek, spacerów, biegów, a przy okazji miejscem, w którym młodzież, w atrakcyjny i oczekiwany przez nią sposób spędzi czas wolny. Teren skateparku będzie monitorowany, oświetlony.
Skatepark to jeden z elementów sportowych inwestycji na terenie miasta. Kolejny cel to albo budowa hali sportowej przy gimnazjum (tu miasto z ostatecznym podjęciem decyzji czeka na rozstrzygnięcie w sprawie gimnazjów), albo modernizacja stadionu miejskiego. rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …