Otwarcie coraz bliżej

Za trzy miesiące planowane jest otwarcie sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki. Odmieniona, odnowiona i rozbudowana nowoczesna placówka ma otworzyć swoje podwoje dla mieszkańców Sierpca w styczniu przyszłego roku.
Będąca na finiszu inwestycja jest jednym z największych w ostatnim czasie i najbardziej oczekiwanych miejskich przedsięwzięć. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych oraz samorządu województwa mazowieckiego. Prace rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Obejmują remont starej części dawnego Domu Kultury i budowę nowej części, w której usytuowana jest sala widowiskowa na 300 osób. – Już teraz, oglądając budynek wewnątrz, możemy powiedzieć, że jest w nim cudownie. Cieszymy się, że spełniają się marzenia sierpczan o takiej właśnie placówce. Miejscu nowoczesnym, przestronnym, z przepięknym widokiem z przeszklonej sali na Jeziórko. Miejscu, w którym będziemy z przyjemnością spotykać się z teatrem, filmem, sztuką i wszechstronnie pojmowaną kulturą. Liczymy, że nasza oferta będzie cieszyła się zainteresowaniem, a mieszkańcy będą chcieli uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach, warsztatach, plenerach i wernisażach – mówiła Ewa Wysocka, dyrektor Domu Kultury w Sierpcu.
Nie da się ukryć, że z tą inwestycją zarówno władze miasta, jak i mieszkańcy Sierpca wiążą ogromne nadzieje. Zyskają nowoczesną bazę dla licznych przedsięwzięć artystycznych prowadzonych przez placówkę, które teraz będą prowadzone w znacznie rozszerzonej formule rozbudowanej o nowe wydarzenia artystyczne. A jak zapowiada dyrektor Wysocka, już są gotowe nowe propozycje, które, ma nadzieję, pozwolą miastu konkurować z ościennymi ośrodkami pod względem oferty kulturalnej. – Jest duże zainteresowanie młodzieży, dzieci, osób dorosłych naszą nową ofertą. Wiele osób już przychodzi i deklaruje udział w zajęciach i warsztatach. Obok stałych, sprawdzonych i lubianych przedsięwzięć chcemy zaproponować na nowy sezon formy, w których dotychczas sierpczanie nie mieli okazji uczestniczyć – zapowiada dyrektor Wysocka.
Dotychczasowy Dom Kultury, który będzie funkcjonował teraz pod nazwą Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, ma być także miejscem, gdzie coś dla siebie znajdą turyści odwiedzający Płock. Rokrocznie jest to całkiem spora grupa osób. Oczywiście gros uczestników stanowią mieszkańcy Sierpca i powiatu sierpeckiego. Rokrocznie z oferty placówki korzystało po kilka tysięcy osób.
Z otwarcia Centrum cieszą się pracownicy, instruktorzy i trenerzy, którzy od stycznia przystąpią do pracy w zupełnie nowych warunkach. Poza odnowioną częścią z zachowaniem wszystkich zabytkowych elementów wystroju Centrum zyska nową część z salą widowiskową, balową, taneczną. W nowej części miejsce znajdą także pracownia form plastycznych wraz z galerią oraz studio radiowe. Całość jest tak zorganizowana, by zapewnić dzieciom, młodzieży i dorosłym ciekawe spędzenie wolnego czasu i jak najbardziej wszechstronne upowszechnianie kultury. Nowy obiekt pozwolił zwiększyć o dziewięć nowych form ofertę kulturalną. Powstały nowe miejsca pracy dla siedmiu osób (obok jedenastu dotychczasowych). Rozszerzona będzie współpraca z lokalnymi instytucjami kulturalno – edukacyjnymi. Już została podpisana umowa o partnerskiej współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną i Muzeum Wsi Mazowieckiej na takie projekty jak Sierpeckie Krajobrazy Muzyczne czy Mazowiecki Jarmark Sztuki Ludowej. Placówka już prowadzi rozmowy i szuka kontaktów z dobrymi teatrami, baletami oraz Związkiem Artystów Plastyków. Co ważne, w nowym Centrum swoje stałe miejsce znajdą licznie działające w Sierpcu i mające na swoim koncie ogromne osiągnięcia stowarzyszenia i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Jako że budynek jest bez barier, niepełnosprawni mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z przygotowanej oferty.     rad

Zobacz kolejny artykuł

Mnóstwo zabawy w skansenie

Dzieci były głównymi bohaterami niedzielnej zabawy w skansenie. Na plenerowe spotkanie przybyło kilka tysięcy milusińskich …

2 komentarze

  1. SIERPCZANIN

    A ja nadal nie wiem czy będzie kino w tym nowym pięknym budynku.

  2. Jakie marzenia? W Sierpcu są ważniejsze inwestycje niż sala z widokiem na Jeziórka.