fot. LO Sierpc

Otrzęsinkowe rozmowy w toku

Ciekawie i zabawnie było na otrzęsinach w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu. W tym roku uczniowie klas pierwszych zaprosili do udziału w telewizyjnej zabawie.
A skoro telewizyjne kulisy TVN, to były najbardziej popularne programy, seriale i turnieje. W roli prowadzących, aktorów i gwiazd sceny muzycznej wystąpili uczniowie klas pierwszych. Licealiści z klasy Ia zaprosili do spotkania z bohaterami serialu „Szpital” i mimo że są w klasie o profilu politechnicznym doskonale poradzili sobie z ratowaniem pacjenta. Prezentacja przygotowana przez uczniów z klasy I b nawiązywała do znanego i lubianego show „Mam talent” połączonego z prezentacją talentów młodzieży. Doskonale z telewizyjnym zadaniem poradzili sobie uczniowie klasy Ic, którzy w „Ukrytej prawdzie” przygotowali ciekawą i trzymającą w napięciu fabułę. Emocji nie brakowało także przy prezentacji klasy Id, której uczniowie w tanecznym programie „You Can Dance” potwierdzili, że mają świetny styl. Gwiazdy disco polo były rozmówcami uczniów klasy Ie, którzy wcielili się w prowadzących „Rozmowy w toku”. A pierwszoklasiści z If, którzy przyjęli na siebie rolę „Superniani”, pokazali, że wychowanie dzieci to całkiem spore wyzwanie.
Jak zawsze były liczne konkurencje sprawdzające talenty i sprawności pierwszoklasistów. Ich wiedza została sprawdzona w „Milionerach”, natomiast kreatywność i pomysłowość w „Project Runaway”. Nie zabrakło także kulinarnych wyzwań. Śmiałkowie podjęli się zadania polegającego na zjedzeniu w jak najkrótszym czasie batonika i wypiciu coca coli. A miłośnicy pióra i słowa układali wiersze dla wychowawców.
Prezentacje i starania pierwszoklasistów oceniało jury w składzie Ewa Nowakowska, Katarzyna Łukowska, Eliza Ocicka, Jarosław Falkiewicz oraz reprezentant klasy IIc Michał Maśka. Ich zdaniem bezkonkurencyjna okazała się klasa Ie. Drugie miejsce przyznano klasie Ic, natomiast trzecie – Ib. Zdobywcy pierwszej nagrody będą mieli możliwość przygotowania otrzęsin w przyszłym roku szkolnym.
Tegoroczną uroczystość przygotowała klasa IIc wraz z wychowawczynią Katarzyną Łukowską. rad

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …