Ograbieni tracili pieniądze i dokumenty

Policjanci zatrzymali trzy mieszkanki Aleksandrowa Kujawskiego, które okradały mieszkańców Sierpca. Podejrzane działały w dużych skupiskach ludzi, głównie na sierpeckim targowisku.
Kilka tygodni temu na stronie internetowej pojawiło się ostrzeżenie przed kieszonkowcami, działającymi na targowisku. Ofiarami rabusiów padały przede wszystkim zaaferowane zakupami kobiety. Mundurowi apelowali o zachowanie ostrożności. Jednak funkcjonariusze nie ograniczyli się do przestróg. Cały czas poszukiwali sprawców kradzieży.
– 10 września na targowisko wyruszyły ponownie policyjne patrole. W pewnej chwili policjanci zwrócili uwagę na trzy kobiety narodowości romskiej, które stały w grupce klientów przed jednym ze stoisk z warzywami. Jedna z podejrzanych włożyła rękę do torebki należącej do starszej kobiety. W tym momencie wszystkie podejrzane zostały zatrzymane – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji sierż. sztab. Krzysztof Kosiorek.
Kobiety usłyszały zarzuty usiłowania kradzieży. Dwóm z nich mundurowi udowodnili także udział w dwóch innych kradzieżach. Teraz wszystkie trzy będą musiały odpowiedzieć przed sądem za dokonane przestępstwa.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Setki osób z całego kraju odwiedziło w minioną niedzielę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przyjechali, …

Jeden komentarz

  1. Można było się tego spodziewać, że to romowie! Ja też zostałam okradziona przez taką. Powinniśmy wziąść przykład z Francji i odesłać ich do swoich państw, a nie żyją sobie u nas jak królowie, stać ich na wszystko! Wystarczy popatrzeć na ich mieszkania i samochody.