fot. KPP Sierpc

Odblaskowe przedszkolaki

Sto odblaskowych kamizelek otrzymały dzieci z dwóch sierpeckich przedszkoli. Pieniądze na takie prezenty dla maluchów z MP nr 2 i MP nr 4 przeznaczyli Urząd Miasta w Sierpcu i Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.
Przekazanie kamizelek z logo Sierpca i policji połączone było z prelekcją dotyczącą zasad poruszania się po drogach i obowiązku używania kamizelek. Wręczali je I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł. insp. Krzysztof Witkowski i burmistrz Sierpca Marek Kośmider. – To prezent, który możecie wykorzystywać podczas spacerów, abyście byli bardziej widoczni na drodze – mówili przedstawiciele policji.
Pomysł zakupu kamizelek związany jest ze zmianą przepisów dotyczących obowiązku używania elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych, którzy po zmierzchu poruszają się poboczem poza obszarem zabudowanym. Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu z apelem o zakup odblaskowych elementów dla dzieci i seniorów zwróciła się do przedstawicieli wszystkich gmin sierpeckich. Część z nich byłaby przekazywana podczas kontroli drogowych. Na razie na apel odpowiedzieli przedstawiciele Urzędu Miasta w Sierpcu, proponując zakup, a następnie wspólne przekazanie kamizelek odblaskowych dla dyrektorów miejskich przedszkoli. rad

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …