O bezpieczeństwie w Gozdowie

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ” – pod takim hasłem w Urzędzie Gminy w Gozdowie odbyła się debata ewaluacyjna współorganizowana przez samorząd gminy oraz Komendę Powiatową Policji w Sierpcu.
Tematem spotkania było omówienie stanu bezpieczeństwa na terenie gminy oraz osiągniętych efektów i sposobu realizacji wniosków zgłoszonych podczas ubiegłorocznej debaty gminnej.
W debacie udział wzięli wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego podinsp. Zbigniew Czachorowski, kierownik posterunku policji w Gozdowie asp. szt. Dariusz Baranowski, dzielnicowy asp. Marek Zdziebłowski, asystent Wydziału Prewencji st. asp. Marek Pawłowski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu kapitan Wojciech Witkowski oraz mieszkańcy gminy.
Podczas debaty dyskutowano nad zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, oznakowaniem dróg oraz zwrócono uwagę na zagadnienie bezdomności psów i niszczenia mienia.
Debata była również okazją do praktycznego zapoznania się z aplikacjami służącymi poprawie bezpieczeństwa, takimi jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. – Uczestnikom debaty publicznej przekazano materiały profilaktyczne zawierające dane dzielnicowego z terenu gminy Gozdowo wraz z radami dotyczącymi szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym zapobiegania kradzieżom, kradzieżom z włamaniem i oszustwom w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy spotkania swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy mogli wyrazić również poprzez wypełnienie anonimowej ankiety – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji st. asp. Krzysztof Kosiorek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu …