Niezapomniana lekcja niemieckiego

Do udziału w niej sierpeckich licealistów zaprosił zagraniczny gość Björn Winkler. W plenerze i szkole, oglądając sierpeckie zabytki i rozmawiając o kulturze, student pedagogiki i politologii Uniwersytetu w Kiel zachęcał licealistów do głębszego poznawania jego rodzimego języka.
Językowe spotkania w sierpeckim Liceum Ogólnokształcącym pozwalające młodzieży jak najczęściej i najszerzej obcować z żywym językiem mają już wieloletnią tradycję. Szkoła wykorzystuje każdą okazję, aby uczniowie mogli doskonalić językowy warsztat. Warto wspomnieć o projekcie „Wakacje z angielskim” czy odbywających się co roku z ogromnym rozmachem spotkaniach z okazji Europejskiego Dnia Języków. W tym roku młodzież przygotowała muzyczną prezentację, mającą formułę teleturnieju „Jaka to melodia”, połączoną z konkursami, tzw. łamańcami językowymi.
Po francuskim, angielskim i rosyjskim tym razem przyszedł czas na język niemiecki. – Cieszymy się, że mieliśmy szansę gościć u nas studenta z Niemiec, gdyż była to dla naszych uczniów niezapomniana lekcja nauki języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że bezpośredni kontakt z żywym językiem zmotywował młodzież do ciężkiej i systematycznej pracy – podsumowuje spotkanie nauczyciel języka niemieckiego w LO Joanna Janiszewska.
Alicja Wawrocka, również germanistka w LO, dodaje, że ta koleżeńska wymiana pokazała uczniom, że: – znajomość języków obcych daje ogromną satysfakcję w momencie, kiedy możemy porozumiewać się z obcokrajowcami.
Spotkanie z młodymi sierpczanami uczącymi się języka niemieckiego Björn rozpoczął od przedstawienia prezentacji multimedialnej ukazującej codzienne życie studentów niemieckich, ich relacji rodzinnych, koleżeńskich. Björn poprowadził także zajęcia kulturoznawcze, pozwalające licealistom na praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności językowych. Te były sprawdzane również podczas spaceru po Sierpcu i wędrówce po skansenie.     rad

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …