Nietypowa kradzież w Sierpcu

Siostrzeniec okradł wuja
Piętnastoletni mieszkaniec Sierpca wspólnie z kolegami ukradł z posesji swojego wuja elementy wykonane ze stali kwasoodpornej. Okazało się, że okradziony mężczyzna sam wcześniej ukradł wyroby metalowe z browaru, w którym pracował.
60-letni mężczyzna pracował w sierpeckim browarze od chwili powstania firmy. Po 42 latach pracy postanowił przejść na emeryturę. – Przed odejściem z firmy chciał jednak powiększyć swój majątek. Od początku tego roku systematycznie wynosił z pracy elementy wykonane ze stali kwasoodpornej – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji sierż. sztab. Krzysztof Kosiorek.
Mężczyzna zgromadził pokaźną „kolekcję” wartościowych elementów, takich jak zawory czopowe z nanometrami i zawory kulowe z króćcami montażowymi. Z zakładu wynosił także rolki taśmy do pakowania ładunków na paletach. 60-latek nie przypuszczał jednak, że poczynaniom przygląda się mieszkający tuż obok 15-letni siostrzeniec. W sobotę, 27 listopada, młodzieniec wspólnie z kolegami wszedł na posesję wuja i z niezabezpieczonego budynku zabrał kwasoodporne elementy. Łup trafił do jednego z sierpeckich skupów metali kolorowych. Wtedy jednak na trop rabusiów wpadli kryminalni z sierpeckiej komendy.
Policjanci ustalili już, że 60-latek wyniósł z firmy zawory o wartości ponad 21 tysięcy złotych. Odpowie za to przed sądem. Za kradzież odpowie również nieletni siostrzeniec, który okradł swojego wuja. – Cały czas w tej sprawie prowadzone są czynności. Nie wykluczamy postawienia zarzutów kolejnym osobom – dodaje K. Kosiorek.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowieckie święto plonów

W Muzeum Wsi Mazowieckiej odbędą się tegoroczne dożynki Województwa Mazowieckiego Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. …

Integracja, zabawa i folklor

W Muzeum Wsi Mazowieckiej Po raz jedenasty w sierpeckim skansenie odbyło się wyjątkowe spotkanie. Kilkaset …