Nie ma jak tysiąc!

Po raz ósmy w DPS-ie w Szczutowie odbył się turniej karciany. Ale gra w tysiąca nie była jedyną atrakcją imprezy.
Turniej zorganizował DPS w Szczutowie i Stowarzyszenie „Wspólna sprawa”, działające przy szczutowskiej placówce. Imprezę otworzył starosta sierpecki Jan Laskowski wspólnie z dyrektor DPS-u Marią Grażyną Topolewską. Wśród gości byli m.in. wicestarosta Juliusz Gorzkoś, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marcin Błaszczyk, wójt Szczutowa Andrzej Twardowski, proboszcz szczutowskiej parafii ks. Marian Orzechowski. Na turniej przyjechali reprezentanci 12 domów pomocy społecznej. Byli też przedstawiciele Dziennego Domu Senior+.
Nowością imprezy w Szczutowie była pierwsza edycja konkursu kulinarnego „Mięsne i jarskie turniejowe specjały”. A wśród tych specjałów pojawiły się m.in. leśny kociołek, polędwiczki z kurkami, bigos czy szarlotka. Konkursowa komisja miała trudny orzech do zgryzienia. W końcu po długich degustacjach zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca paniom z DPS Młodzieszyn. Drugie zajęły panie z DPS Miszewo Murowane, a trzecie z DPS Obryte.
Niezwykle zacięty był turniej karciany. Dopiero po pięciu godzinach udało się wyłonić mistrza gry w tysiąca. Został nim Grzegorz Lewandowski z DPS Miszewo Murowane. Drugie miejsce zajął Robert Smoliński z DPS Zakrzewo, a trzecie Adam Pakieła z DPS Młodzieszyn.
Ale nie tylko konkurs kulinarny czy turniej karciany czekały na uczestników spotkania w Szczutowie. Były też m.in. grill, pokazy magii, wata cukrowa, słodka niespodzianka oraz zabawa taneczna.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …