Najlepsi w plebiscycie

Kolejny raz wręczane były statuetki i przekazywane podziękowania dla najlepszych i najbardziej zaangażowanych ludzi sportu ziemi sierpeckiej. W tym roku statuetkę dla najlepszego sportowca 2017 roku odebrał Robert Bandosz uprawiający ekstremalne biegi z przeszkodami.
Tytuł sportowca roku przyznawano w ośmiu kategoriach za sukcesy odniesione w minionym roku. Dodatkowo starosta sierpecki Jan Laskowski wręczył statuetkę dla pasjonata sportu. Organizatorem Plebiscytu jest starosta sierpecki oraz burmistrz miasta Sierpc przy współpracy Partnera Strategicznego Firmy Mega Sierpc. Partnerami wspierającymi są: wójtowie gmin powiatu sierpeckiego oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność w zakresie sportu, obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego.
Tegoroczną galę rozpoczęli najmłodsi sportowcy. Tu w kategorii Młodzieżowy sportowiec roku I miejsce zajęła Katarzyna Rajkowska – uczennica klasy III SP w Jeżewie, zawodniczka SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo. Jest najlepszą zawodniczką na Mazowszu i czołową w Polsce w kat. skrzat. Wygrała turniej ogólnopolski w Warszawie organizowany przez Polski Związek Tenisa Stołowego i Ministerstwo Sportu i Turystyki „Od skrzata do mistrza świata”. Zajęła I miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatek w Warszawie, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Żaczek, III miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju im. Andrzeja Grubby. Tytuł Najlepszego sportowca roku szkół podstawowych otrzymał Kacper Górski, uczeń klasy V SP w Gójsku. Ma za sobą świetny rok, w którym wielokrotnie stawał na podium w imprezach o zasięgu powiatowym i ponadpowiatowym. Na jego koncie są następujące osiągnięcia: I miejsce w II Integracyjnym Biegu Borkowskim, I miejsce w IV Biegu Płocka „Szybka Trójka” na dystansie 100 m, I miejsce w XXII Biegu Niepodległości w Skrwilnie, I miejsce w Biegach Pamięci Narodowej w Sierpcu, II miejsce w XVI Biegu Sierpienicy, VI miejsce w XXVI Biegu Wagarowicza w Płocku.
Agata Majorkowska to najlepszy sportowiec szkół gimnazjalnych.

Zobacz kolejny artykuł

Wycinanki, przejażdżki bryczką i gry dziadków

Lato w skansenie Do końca sierpnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej organizowane są wyjątkowe warsztaty. W …

III Kasztelański Festiwal Smaków

W Sierpcu potrafią się bawić Nawet nieco kapryśna aura nie była w stanie popsuć świetnej …