Najlepsi gimnazjaliści

Ponad 40 uczestników z 11 szkół zaprezentowało się w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego „W poezji jest źródło”. Do spotkania w czwartej już edycji konkursu uczniów zaprosili organizatorzy z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu.
W tym roku motyw przewodni recytatorskich prezentacji stanowiła poezja Leopolda Staffa. – W 2017 roku obchodziliśmy 60. rocznicę śmierci poety, zaś 14 listopada br. wspominać będziemy 140. rocznicę jego urodzin. Konkurs jest ukłonem w stronę twórczości poety i okazją do przypomnienia jego wierszy – mówiła o tegorocznej edycji konkursu Ewa Jancewicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu, dodając, że z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów. W tej edycji zgłosiło się 41 uczestników z 11 szkół.
Uczestnikom przysłuchiwali się i oceniali ich recytatorskie prezentacje Anna Buczyńska (pomysłodawczyni konkursu i emerytowana nauczycielka liceum), Magdalena Staniszewska (pracownik Biblioteki Miejskiej w Sierpcu, wielka miłośniczka literatury), Joanna Kloc (nauczycielka języka polskiego) i Janek Domański (uczeń klasy maturalnej, laureat wielu prestiżowych konkursów recytatorskich). Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Laura Szewczyk i Filip Kwiatkowski (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu), drugie miejsce ex aequo: Weronika Strzelecka (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu) i Mateusz Kotecki (Liceum Publiczne im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu). Trzecie miejsce: Mariusz Struś (Publiczne Gimnazjum w Mochowie) i Mateusz Turalski (Liceum Publiczne im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu).
Jurorzy przyznali także 9 wyróżnień. Otrzymali je: Natalia Hińcz (Publiczne Gimnazjum w Mochowie), Małgorzata Brzezińska (Publiczne Gimnazjum w Mochowie), Kamila Jonczak (Szkoła Podstawowa w Rościszewie), Aleksandra Stachurska (Szkoła Podstawowa w Rościszewie), Natalia Bednarska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie), Aleksandra Narodzonek (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu), Julia Bartnicka (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu), Natalia Linowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu), Maciej Badaczewski (Szkoła Podstawowa w Łukomiu).
Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Konkurs zorganizowały polonistki: Joanna Kloc i Marlena Peplinska z dużą pomocą uczniów klas: I a, I b, II c i II d.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …