Modne i ekologiczne

tarzalne i co najważniejsze w pełni ekologiczne. Takie stroje można było oglądać podczas kolejnej gali konkursu „Eko-Moda”. Zaprezentowali je uczniowie szkół z Sierpca i powiatu.
Tradycyjnie na scenie sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki w ekologicznych strojach wykonanych z surowców wtórnych zaprezentowali się uczestnicy tegorocznej gali. W tym roku projekty zaprezentowało 167 uczniów z 20 szkół. Swoich faworytów wybierała komisja i publiczność. I jedni, i drudzy mieli niełatwe zadanie, bo autorzy strojów zaskakiwali kreatywnością. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkola zajęła Izabela Malewska (MP nr 4 w Sierpcu), w kategorii szkół podstawowych za najpiękniejszy uznano strój przygotowany przez Adama Bonio (SP nr 2 w Sierpcu). W kategorii klas III–IV szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Siwińska (SP nr 2 w Sierpcu), a wśród klas V–VII Maciej Graczykowski (SP nr 3 w Sierpcu). W grupie szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Maja Przybyszewska (Gimnazjum Miejskie w Sierpcu), a wśród szkół ponadgimnazjalnych Patryk Domański (Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu).
Nagrody przyznawała także publiczność. Otrzymał ją Maciej Graczykowski (SP nr 3 w Sierpcu) i Julia Jankowska (Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu).

Opr. rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …