Mistrzowie kompetencji

Od września 2017 roku kontynuujemy w Naszej Szkole zajęcia w Projekcie Unijnym realizowanym w ramach umowy z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych o numerze RPMA.10.01.01-14-3878 /15-00 przez Powiat Sierpecki. Podobnie jak w zeszłym roku 150 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum mają możliwość pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności w zakresie matematyki, geografii i języka angielskiego.
Język angielski realizowany jest w formie zajęć wyrównawczych, zaś z matematyki i geografii odbywają się zajęcia: wyrównawcze oraz metodą eksperymentu. Metoda eksperymentu wymusza poszukiwania rozwiązań doświadczalnych.
W klasach pierwszych na zajęciach metodą eksperymentu wykorzystujemy internetową platformę e-learningową, która jest głównym produktem projektu EDUSCIENCE. Przeznaczona jest ona przede wszystkim do zgłębiania treści przedmiotów matematyczno-przyrodniczych na wszystkich etapach edukacyjnych. Daje możliwość zarówno korzystania z gotowych zasobów, przygotowanych przez naukowców Polskiej Akademii Nauk, jak również tworzenia i publikacji własnych materiałów.
W klasach drugich i trzecich zajęcia z matematyki i geografii realizowane metodą eksperymentu oparte są na już istniejących materiałach edukacyjnych, w tym zasobach dostępnych swobodnie, na wolnych licencjach takich jak: Wolne Podręczniki, Baza narzędzi dydaktycznych IBE czy Curriki.
Na zajęciach projektowych uczniowie wraz z nauczycielami mogą korzystać z bogatej bazy materiałów dydaktycznych i sprzętu TIK zakupionych w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Cieszymy się, że uczniowie „Ekonomika” staną się już wkrótce MISTRZAMI KOMPETENCJI.

Zobacz kolejny artykuł

Pierwsze miejsce dla Klaudii

Uczennica klasy II b Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego, Klaudia Ciemiecka, została laureatką I …

Sukces ucznia Ekonomika w Ogólnopolskim Konkursie

Bartłomiej Chrzanowski uczeń klasy pierwszej technikum spedycyjnego Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu zajął II …