Marihuana w samochodzie

Podczas kontroli drogowej sierpeccy policjanci znaleźli w samochodzie i zabezpieczyli ponad 50 gramów marihuany. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
11 września po godzinie 15.00 policjanci patrolujący ulice Sierpca zatrzymali do kontroli granatowego volkswagena golfa, podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod działaniem zabronionych prawem środków, na co wskazywało jego zachowanie za kierownicą. – Wraz z młodym kierowcą samochodem podróżowało jeszcze dwóch młodych mężczyzn. Już na samym początku kontroli policjanci zauważyli na podłodze przy siedzeniu pasażera słoik z zawartością zielonego suszu, a w trakcie dalszego sprawdzenia wnętrza samochodu znaleźli jeszcze kolejne porcje zielonego suszu zapakowane w plastikowy pojemnik, w torebkę strunową, a także porozrzucany susz w bagażniku auta. Funkcjonariusze podejrzewając, że znajdujący się w samochodzie susz jest marihuaną, zatrzymali trzech podróżujących samochodem mężczyzn do wyjaśnienia, a odnaleziony susz zabezpieczono do badań. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był trzeźwy – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji asp. Krzysztof Kosiorek.
Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 50 gramów suszu, a sprawdzenie testerem potwierdziło, że zabezpieczona substancja jest marihuaną. – Podczas realizacji czynności do sprawy wszyscy trzej mężczyźni w wieku 20, 19 i 18 lat usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czy 19-latek kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków, wykaże w najbliższym czasie badanie krwi – dodaje Krzysztof Kosiorek.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …