Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”, którego organizatorem jest Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Konkurs to przedsięwzięcie, które ma zainteresować młodych ludzi matematyką, podnosić poziom wiedzy matematycznej oraz stwarzać uczniom okazję do sprawdzania własnej wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki. Ma także wyszukiwać utalentowaną młodzież w zakresie matematyki oraz rozwijać zainteresowania tym przedmiotem wśród szerokiego grona uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I polegał na rozwiązaniu otwartych zadań konkursowych i zakończył się 31 stycznia. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła spośród uczestników I etapu finalistów, którzy 9 marca zmierzyli się z zadaniami finałowymi w AUDYTORIUM MAXIMUM Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, ubiegając się o indeks tej uczelni. – Z naszej szkoły z zadaniami finałowymi zmierzyli się: Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Martyna Radwańska i Kacper Sokołowski – tłumaczy Ewa Jancewicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu. – To już kolejny finał ogólnopolskich konkursów z matematyki, w których startują uczniowie naszego Liceum. Jestem z was dumna, cieszę się, że osiągnęliście tak wysoki wynik w prestiżowym Konkursie Matematycznym. To wielki sukces. Gratuluję – mówi Beata Zdrojewska, opiekun merytoryczny i metodyczny uczniów.
Laureaci Konkursu uzyskują na zasadach preferencyjnych prawo podjęcia studiów stacjonarnych na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, kierunek: matematyka. – Czekamy na wyniki – dodaje Beata Zdrojewska.
Na wyniki czekają także uczniowie Liceum biorący udział w finale Konkursu matematycznego „CONTINUUM”. – Na 29 finalistów pięcioro uczniów reprezentowało barwy naszego Liceum. Alicja Laskowska, Martyna Radwańska, Joanna Szymańska, Patryk Dołasiński i Kacper Sokołowski zmierzyli się z zadaniami finałowymi. Po raz kolejny gratuluję moim finalistom i trzymam kciuki w oczekiwaniu na wyniki finału. To już jest sukces – przyznaje Beata Zdrojewska, która przygotowała uczniów do konkursu.
Finaliści i laureaci Konkursu mogą zostać przyjęci poza procedurą kwalifikacyjną na wybrany przez siebie kierunek studiów prowadzony na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii lub Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku lub na wybrany przez siebie kierunek studiów prowadzony na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

rad
fot. LO Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Wymarzony stadion

Spełniło się wielkie marzenie sierpeckich trampkarzy. Po wielu, wielu latach oczekiwań mają swój wymarzony stadion. …