Lekcja jak studencki wykład

Uczniowie sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego do udziału w studenckich wykładach mają jeszcze trochę czasu, ale już mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda studiowanie. Na pierwszy ogień poszła matematyka i zbiory liczb rzeczywistych. A wszystko w studenckiej formule wykładu w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.
Zajęcia z matematyki i języka polskiego odbywały się w ramach planowych zajęć z matematyki dla studentów budownictwa i inżynierii środowiska. Licealiści wysłuchali wykładu „Rozszerzenie zbioru liczb rzeczywistych”. Mieli okazję poznać nie tylko nowe wiadomości w tym zakresie, ale także formułę zajęć studenckich. – Jeśli tak wyglądają wykłady na studiach, przebiegają w tak przyjemnej atmosferze, to już nie mogę doczekać się studiowania – mówiła po wykładzie Kasia, jedna z uczennic. – Dzięki tej nietypowej lekcji zobaczyłem, jak wygląda nauka na studiach. Wykład był ciekawy. Warto było jechać – dodał Bartek.
Po wykładzie uczniowie obejrzeli gmach Politechniki, zajrzeli do uczelnianych laboratoriów. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Mazowieckim.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …