Kto najlepszym sportowcem?

Po raz kolejny organizowany jest plebiscyt na najlepszego sportowca Ziemi Sierpeckiej. Najlepsi z najlepszych wybierani będą w dziewięciu kategoriach.
Plebiscyt, to wydarzenie organizowane przez starostę sierpeckiego i burmistrza Sierpca wspólnie z wójtami gmin powiatu sierpeckiego i organizacjami pozarządowymi oraz klubami sportowymi. Jest on okazją do uhonorowania sportowców ziemi sierpeckiej i pokazania ich doskonałych wyników odnoszonych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ale również podziękowaniem i promocją liderów promujących aktywny, sportowy styl życia wśród lokalnej społeczności. Jak czytamy w regulaminie plebiscytowym: – Idea konkursu opiera się na wskazywaniu i nagradzaniu przykładów zaangażowania konkretnych osób: sportowców, charyzmatycznych trenerów i animatorów sportu, organizatorów ciekawych przedsięwzięć.
W tegorocznej edycji nagrody przyznane będą w dziewięciu kategoriach: Sportowiec Roku 2018, Szkolna Drużyna Roku (od 16-go do 20-go roku życia), Drużyna Senior, Sportowiec Sprawny Inaczej, Trener Roku, Działacz Sportowy Roku, Młodzieżowy Sportowiec Roku (od 6-go do 20-go roku życia), Ambasador Sportu.
O tytuł Sportowca Roku 2018 w plebiscytowych kategoriach mogą ubiegać się:
– czynni sportowcy działający w środowiskach lokalnych na terenie powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca;
– drużyny sportowe z terenu powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca;
– trenerzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego szkolący kadrę sportową na terenie powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca;
– animatorzy sportu, działacze klubów i organizacji sportowych z terenu powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca;
– uprawiający sport przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji z terenu powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca.
Kandydatów mogą nominować wójtowie gmin powiatu sierpeckiego, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, organizacje pozarządowe i kluby sportowe obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego oraz teren miasta Sierpca.
Wnioski można składać w siedzibie starostwa lub przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, ul. Świętokrzyska 2a, 09- 200 Sierpc z dopiskiem: Konkurs na Sportowca Ziemi Sierpeckiej 2018 do dnia 19 lutego 2019 roku. Zasady Plebiscytu określa regulamin.
Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać drogą mailową: promocja@powiat.sierpc.pl lub pod numerem tel. 24 275-91-04.

rad
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …