Konkurs rozstrzygnięty

Asp. Marek Biegański, obsługujący teren gminy Szczutowo, wygrał tegoroczny konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego w powiecie sierpeckim.
Drugie miejsce w konkursie na najpopularniejszego dzielnicowego roku 2013 zdobył sierż. szt. Artur Ronowicz obsługujący rejon nr 1 w Sierpcu, natomiast trzecie miejsce zajął st. asp. Wiesław Stępkowski z Posterunku Policji w Gozdowie, obsługujący teren gminy Mochowo.
Marek Biegański swoją przygodę ze służbami mundurowymi rozpoczął w grudniu 1997 roku jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Sierpcu. Po czterech latach służby został przeniesiony na stanowisko dzielnicowego do Posterunku Policji w Szczutowie, gdzie do obecnej chwili służy pomocą, dobrą radą i profesjonalizmem mieszkańcom gminy. – Jest osobą lubiącą kontakty z innymi ludźmi, jego umiejętności interpersonalne oraz ukończone studia z zakresu resocjalizacji sprawiają, że potrafi poradzić sobie z każdym problemem i przez mieszkańców gminy Szczutowo jest postrzegany jako osoba bardzo życzliwa. Przez lata służby wielokrotnie reprezentował policję w różnego rodzaju grach zespołowych. W tym roku tytuł najpopularniejszego dzielnicowego zdobył po raz drugi – mówi o najpopularniejszym sierpeckim dzielnicowym oficer prasowy tamtejszej policji mł. asp. Krzysztof Kosiorek.
Jest typem podróżnika, preferuje wypoczynek w ciepłych krajach, do tej pory zwiedził już część Europy i Afryki, Ameryki Północnej oraz kraje Bliskiego Wschodu. Interesuje się sportem, szczególnie grami zespołowymi. Przed podjęciem służby był piłkarzem ręcznym Kasztelana Sierpc. W czasie wolnym od służby lubi posłuchać dobrej muzyki, szczególnie wykonawców z lat 80. Interesują go też filmy przyrodnicze.    (jac)
fot. KPP w Sierpcu

Zobacz kolejny artykuł

Mazowieckie święto plonów

W Muzeum Wsi Mazowieckiej odbędą się tegoroczne dożynki Województwa Mazowieckiego Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. …

Integracja, zabawa i folklor

W Muzeum Wsi Mazowieckiej Po raz jedenasty w sierpeckim skansenie odbyło się wyjątkowe spotkanie. Kilkaset …