Konkurs na dyrektora szpitala

Do 26 sierpnia kandydaci zainteresowani objęciem stanowiska dyrektora Szpitala Powiatowego w Sierpcu mają czas na składanie ofert. W starostwie ogłoszono właśnie konkurs na nowego szefa placówki.
Przypomnijmy, że zarząd powiatu podjął w czerwcu decyzję o odwołaniu Doroty Kowalkowskiej ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu (placówką kierowała od 2011 roku). Od 23 czerwca p. o. dyrektora szpitala jest Tomasz Pokładowski.
Jak informował w oficjalnym komunikacie starosta sierpecki Jan Laskowski, decyzja o odwołaniu Doroty Kowalkowskiej ze stanowiska dyrektora podjęta została z uwagi na przedłużającą się nieobecność: – W celu zapewnienia sprawnego i prawidłowego zarządzania szpitalem, w tym bieżącego nadzoru nad sprawami finansowymi oraz realizacją kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, konieczne było odwołanie pani Doroty Kowalkowskiej z funkcji Dyrektora SPZZOZ w Sierpcu – przedstawiał przyczyny podjęcia decyzji w komunikacie starosta Jan Laskowski.
Nowego szefa szpitala będzie wybierała komisja konkursowa pod przewodnictwem wicestarosty Juliusza Gorzkosia. Osoby zainteresowane mogą do 26 sierpnia składać oferty. rad

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …

Jeden komentarz

  1. Ciekawe kogo tym razem wyciągną,jakie kandydatury … nie wiadomo czy ktokolwiek będzie potrafił coś z tym szpitalem zdziałać.