Komputery? Czemu nie!

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji zaprosił mieszkańców powiatu sierpeckiego na kolejne spotkania, warsztaty i zajęcia. Tym razem były to warsztaty komputerowe i florystyczne oraz spotkanie z dietetykiem. A w planach są już zajęcia fitness, kurs języka niemieckiego i warsztaty z kulturoznawstwa.
Bezpłatne spotkania organizowane są w ramach unijnego projektu aktywizującego dorosłych mieszkańców powiatu. W jego ramach powstał Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji z siedzibą w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego.
Pierwsze spotkania rozpoczęły zajęcia komputerowe. Uczestnicy pod kierunkiem Józefa Urbańskiego uczyli się obsługi komputera. W pierwszej turze spotkań odbyły się również zajęcia z dietetykiem Agnieszką Kisielewską-Żuławnik, która omówiła zagadnienia dotyczące zdrowego stylu odżywiania. Zwróciła uwagę na pułapki, które czekają na nas przy sięganiu po żywność wysoko przetworzoną. Każdy z uczestników miał możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych oraz sprawdzenia specjalistycznym sprzętem między innymi swojej masy ciała, tkanki tłuszczowej oraz nawodnienia organizmu. Dla osób lubiących tworzyć zorganizowano warsztaty florystyczne. Agnieszka Brodzińska podpowiadała paniom, jak wykonać oryginalne ozdoby świąteczne.
W kolejnym cyklu spotkań prowadzonych w Lokalnym Ośrodku Wiedzy osoby zainteresowane mogą uczestniczyć w warsztatach z kulturoznawstwa, zajęciach fitness i kursie języka niemieckiego

rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …