Kolejne sukcesy sierpeckich licealistów

Mimo końca roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu nie zwalniają tempa i startują w kolejnych konkursach i olimpiadach. 22 licealistów zmierzyło się z matematycznymi zadaniami w pierwszym etapie IV Konkursu Matematycznego CONTINUUM. Piotr Ikier z klasy 3a zajął I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W organizowanym przez Politechnikę Warszawską Filia Płock konkursie matematycznym CONTINUUM wystartowała 22-osobowa ekipa z LO. Popularyzuje on wiedzę i umiejętności matematyczne wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz motywuje uzdolnioną młodzież do zdobywania wiedzy. Do konkursu zgłosili się osoby ze szkół ponadgimnazjalnych z Płocka, Sierpca, Włocławka, Warszawy, Żuromina, Mławy, Kutna, Gostynina, Łowicza, Ciechanowa, Raciąża, Wyszogrodu. W pierwszym etapie, który polegał na rozwiązaniu 20 zadań zamkniętych (test wielokrotnego wyboru), Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu reprezentowało siedemnaścioro uczniów z klasy III b: Jakub Barłóg, Igor Rogoziński, Sebastian Sawicki, Michał Majerski, Paulina Skarzyńska, Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Martyna Radwańska, Julia Chmielewska, Mateusz Zieliński, Kacper Koszalski, Patryk Dołasiński, Kacper Sokołowski, Tomasz Wiśniewski, Sylwia Piątkowska, Zuzanna Wysocka, Klaudia Ciemiecka oraz pięcioro z klasy II a: Adam Urbański, Alicja Budka, Michał Zduńczyk, Kinga Mórawska, Klaudia Browarek.
Po I etapie zostanie wyłoniona grupa finalistów, którzy na wiosnę przystąpią do II finałowego etapu. Finaliści i laureaci, zgodnie z regulaminem konkursu, mają wstęp na wybrane kierunki studiów na Politechnice Warszawskiej bez przechodzenia procedury kwalifikacyjnej. Licealiści przygotowują się do konkursu pod kierunkiem Beaty Zdrojewskiej.
Kolejny sukces odniósł Piotr Ikier, uczeń klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, który zajął I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział ponad 6 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W językowej rozgrywce wyłoniono 79 laureatów. Piotr przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem Alicji Wawrockiej-Świeczkowskiej.

rad
fot. LO Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …