Kolejne medale dla zawodników KS Taekyon

Młodzi sierpeccy sportowcy z Klubu Sportowego Taekyon odnoszą kolejne zwycięstwa na ogólnopolskim forum. Tym razem bardzo dobrze poradzili sobie w walce o medale podczas Otwartych Mistrzostw Mazowsza i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Wywalczyli cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale.
Na odbywających się w Ciechanowie zawodach Sierpc reprezentowało dziesięciu zawodników: trzech młodzików, trzech juniorów młodszych, czterech juniorów. O miejsca medalowe rywalizowało łącznie dwustu reprezentantów klubów z całego kraju. – Dla młodzików udział w tych zawodach był najważniejszym występem w tym roku. W tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się Mistrzostw Polski, a Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są zawodami najwyższej rangi w tej kategorii. System rozgrywania zawodów jest następujący: województwa zostały połączone w pary i rywalizują zawodnicy sąsiednich województw. Mazowsze rywalizuje z Warmią i Mazurami. Zawodnicy rywalizują w dwuboju składającym się z poomse (układy formalne) i mini kyorugi (walka bez możliwości atakowania głowy przeciwnika). Nasz klub reprezentowała trójka zawodników: Oliwia Perczyńska, Paulina Kosowska i Dawid Grudziński. Zawodnicy zostali podzieleni na 10 kat. wagowych u chłopców i 9 kat. u dziewcząt – mówi prezes KS Taekyon Artur Balcerowski.
W tej grupie najlepiej spisała się Oliwia Perczyńska, która zdobyła złoty medal i ustanowiła swego rodzaju rekord. Bowiem ze swoją przeciwniczką z klubu KT Tygrys Kętrzyn wygrała 19:0. W tej grupie na podium stanęła także druga sierpczanka Paulina Kosowska, która zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Równie dobrze poradził sobie Dawid Grudziński zdobywając również brąz.
Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy KS Taekyon w grupie juniorów młodszych. Tu, jak podkreśla Artur Balcerowski, bezkonkurencyjna była Angelika Słupecka. – Bardzo dobry występ miał Patryk Suliński, pokonując zawodnika gospodarzy, w półfinale zawodnika z Nidzicy, ulegając jedynie w finale zawodnikowi z Giżycka. W kategorii juniorów najlepiej wypadli Aleksander Dobrzeniecki i Iwona Zarzycka – podsumowuje występ swoich zawodników Artur Balcerowski.
I jednocześnie zaprasza na treningi Taekwondo Olimpijskiego w dwóch grupach wiekowych do klubu, z którego wywodzą się wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski. W bieżącym sezonie treningi odbywają się dla grup młodszych 7 – 12 lat we wtorki i piątki o godz. 18.00, dla grup starszych (młodzież i dorośli) we wtorki i piątki o godz. 19.30.    (rad)