Kierowca ciężko ranny

zło w niedzielę, 8 października około godziny 20.30 na drodze wojewódzkiej nr 560 w Lelicach. Ciężko ranny został kierowca volkswagena golfa.
Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku nieoświetlonej drogi poza obszarem zabudowanym kierujący volkswagenem golfem jadąc w stronę Sierpca zderzył się z biegnącym jezdnią spłoszonym koniem. W wyniku zderzenia ze zwierzęciem samochód zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował – relacjonuje oficer prasowy sierpeckiej policji asp. Krzysztof Kosiorek.
Na leżące na jezdni zwierzę chwilę później najechał kierujący renaultem laguna, jadący bezpośrednio za golfem. Ciężko ranny w wyniku zdarzenia 20-letni kierowca volkswagena został przetransportowany do płockiego szpitala na dalsze leczenie. – Pozostali uczestnicy zdarzenia, w tym kierowca laguny oraz pasażerowie laguny i golfa, nie doznali obrażeń ciała. Badanie potwierdziło, ze kierowca laguny był trzeźwy. W wyniku zdarzenia z autem zwierzę zginęło na miejscu – dodaje Krzysztof Kosiorek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …