Jubileuszowe MotoSerce

Ponad osiemdziesiąt litrów krwi oddali uczestnicy jubileuszowej X edycji MotoSerce. Do propagowania idei honorowego krwiodawstwa zachęcali pomysłodawcy i organizatorzy z Sierpeckiego Stowarzyszenia Motocyklistów „FG Szlif Sierpc”.
Tegoroczna akcja odbywała się na placu przed sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki. Główną atrakcją była parada jednośladów. Jak co roku główny nacisk kładziony był na potrzebę oddawania najcenniejszego leku i wspierania szpitali, które borykają się z brakiem krwi. Tradycyjnie do MotoSerca dołączyli sierpeccy policjanci, którzy nie tylko czuwali nad bezpiecznym przebiegiem projektu, ale również aktywnie włączyli się w szczytną ideę pomocy potrzebującym. W tym dniu policjanci promowali bezpieczną jazdę na motocyklu i motorowerze udostępniając najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego symulator jazdy motorowerem. Podczas trwania imprezy sierpeccy policjanci w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowali i przeprowadzili konkurs dla dzieci szkół podstawowych z zakresu ruchu drogowego oraz przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii i nikotynizmowi. Zwycięzcy konkursu – wyłonieni przez jury składające się z przedstawicieli KPP Sierpc oraz przedstawiciela rodziców – otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe zakupione z funduszu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Sierpcu, a wszyscy uczestnicy testu obdarowani zostali dodatkowo rowerowymi zestawami oświetleniowymi oraz opaskami odblaskowymi. Podczas kilkugodzinnej akcji policjanci znakowali rowery oraz rozdawali wszystkim zainteresowanym uczestnikom, zarówno dzieciom jak i dorosłym, rowerowe zestawy oświetleniowe zakupione również ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Sierpcu.
Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu, mieli okazję posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć występy sierpeckich sportowców, zespołów, a przede wszystkim przekazać dla potrzebujących swój największy dar, jakim jest ludzka krew.

rad
fot. KPP Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Mazowieckie święto plonów

W Muzeum Wsi Mazowieckiej odbędą się tegoroczne dożynki Województwa Mazowieckiego Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. …

Integracja, zabawa i folklor

W Muzeum Wsi Mazowieckiej Po raz jedenasty w sierpeckim skansenie odbyło się wyjątkowe spotkanie. Kilkaset …