Historia Dawida nas poruszyła

Młodzież z sierpeckiego liceum przekazała dla małego Dawida z gminy Zawidz Kościelny tysiąc dwieście pięćdziesiąt złotych. Pieniądze zebrane podczas charytatywnych akcji i zbiórek pozwolą na sfinansowanie kosztownej opieki lekarskiej i rehabilitacji.
Swoim pomysłem licealiści zarazili nauczycieli i uczniów z sąsiednich sierpeckich szkół. Przed kilkoma dniami wspólnie z dyrektor szkoły Ewą Nowakowską odwiedzili chłopca i przekazali zebrane pieniądze. – Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wymaga ciągłej opieki lekarskiej i rehabilitacyjnej. O Dawidzie dowiedzieliśmy się z ogłoszenia umieszczonego w naszej szkole, które dotyczyło apelu o przekazanie 1% podatku na rzecz Dawida zorganizowanego przez Stowarzyszenie Szansa na Życie. Nie mogliśmy pozostać obojętni na jego cierpienie. Historia Dawida wzruszyła nas, a więc przystąpiliśmy do działania, wierząc, iż nadzieja przychodzi wraz z drugim człowiekiem – mówią uczniowie zaangażowani w akcję. Wizyta u Dawida i rozmowa z jego mamą była dla nich wzruszającym przeżyciem i przekonała o tym, iż nie można pozostawać obojętnym na krzywdę i cierpienie drugiego człowieka. Zadowoleni organizatorzy akcji przyznają, że robiąc niewiele wspólnymi siłami można ofiarować ludziom nie tylko wsparcie finansowe, lecz także siłę i nadzieję, które są potrzebne w trudnych chwilach.
Cała akcja rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Pierwszym etapem była zbiórka makulatury i plastikowych nakrętek. – Zebraliśmy wówczas 500 kg nakrętek oraz 1 tonę makulatury, dzięki czemu uzyskaliśmy 500 zł. Do akcji przyłączyło się wielu nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego, jak również uczniowie Gimnazjum im. Leona Wetmańskiego w Sierpcu – relacjonują licealiści. We wrześniu br. młodzież z LO mjr. Sucharskiego przystąpiła do kontynuacji akcji i przeprowadziła kolejny etap akcji charytatywnej – zbiórkę pieniędzy we wszystkich klasach. Każdy uczeń przekazał symboliczną złotówkę dla Dawida, co dało kwotę 671 zł. Niewielką sumę, tj. 79 zł, dodatkowo udało się uzyskać także ze sprzedaży ciast w liceum. Domowe smakołyki przygotowali organizatorzy akcji z klasy III g. W sumie zebrano 1250 zł.
Młodzież z sierpeckiego LO znana jest z zaangażowania i udziału w kampaniach charytatywnych, akcjach pomocowych. Już zachęca wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek i makulatury!!!! Jak mówią licealiści, wystarczy tylko wrzucać plastikowe nakrętki do oddzielnego kartonu, a makulaturę przynieść do Liceum Ogólnokształcącego (sala 106) i w ten sposób pomóc chorym dzieciom i ich najbliższym, którzy wierzą, iż są jeszcze na tym świecie ludzie dobrego serca. Nie możemy ich zawieść!!! Koordynatorem prowadzonej w liceum akcji jest Joanna Janiszewska     rad

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …