Gorący finał orkiestry

W Sierpcu, podobnie jak i w większości innych miast, tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był czasem kolejnego rekordu. Podczas aukcji i kwest udało się zebrać więcej pieniędzy niż przed rokiem. Do głównej skarbonki w sztabie Domu Kultury wpłynęło 23 614,77 zł.
Do wspierania zachęcali wolontariusze, sportowcy, młodzież, uczniowie. – W tym roku kwestowało aż sześćdziesięciu wolontariuszy. Tak jak i w poprzednich edycjach silną grupę tworzyli uczniowie sierpeckich szkół. Głównie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Sierpcu. Dołączyła młodzież z sierpeckiego Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Borkowie. W każdej części miasta były osoby, które solidaryzowały się z orkiestrą i działo się coś ważnego, wspaniałego, pozwalającego wspierać chore dzieci – podsumowuje tegoroczny finał dyrektor Domu Kultury (tu mieścił się sztab orkiestry) Ewa Wysocka.
Sierpeckie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ma już swoje stałe miejsca i przedsięwzięcia. Tradycyjnie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się mecz piłki nożnej oldbojów. Zagrało dziesięć drużyn, a do kwestorskich puszek udało się zebrać ładną sumkę 2428 zł. Jak co roku do WOŚP dołączyli krwiodawcy. Przez cały dzień zebrano blisko siedem litrów krwi.
Do grania z orkiestrą Jurka Owsiaka zachęcali ratownicy na krytej pływalni, gdzie były także pokazy i możliwość nurkowania. Mocno i bardzo gorąco zagrały zespoły młodzieżowe. Swój wkład w tegoroczny finał miały zespoły dziecięce działające przy Domu Kultury, orkiestry dęte, zespół Kasztelanka, zespół Iskierki, Energia, Sierpczanie, Weseli Seniorzy. Na zakończenie mieszkańcy Sierpca bawili się razem z zespołami Bohomaz i Hones. Z kwest, aukcji, licytacji prac, rzeźb przygotowanych między innymi przez uczestników zajęć Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku zebrano 23 614, 77 zł. – Tegoroczny finał był naprawdę bardzo gorący. Cieszymy się, że tak wiele osób dołączyło w tym dniu do WOŚP. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdy piękny gest, który przełożył się na pomoc dzieciom potrzebującym pomocy – mówi o dziewiętnastym finale Ewa Wysocka.
Ten w Sierpcu będzie miał piękną kontynuację. Bowiem szefowie sztabu myślą o tym, aby powołać w Sierpcu młodzieżowy wolontariat artystyczny. Pomysł będzie wstępnie przedstawiony podczas uroczystej gali połączonej z podziękowaniami dla młodzieży od lat angażującej się w różnego rodzaju akcje charytatywne.     rad

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Setki osób z całego kraju odwiedziło w minioną niedzielę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przyjechali, …