fot. UM Sierpc

Gdzie jest sierpecki zamek?

Na to pytanie odpowiedzi szuka prawie trzydziestoosobowa grupa zawodowych poszukiwaczy: archeologów, naukowców i studentów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wspólnie „przeczeszą” prawie 180 metrów kwadratowych terenu.
Tegoroczne poszukiwania sierpeckiego zamku to kontynuacja rozpoczętych przed rokiem prac i badań pozwalających ustalić lokalizację budowli. – W porównaniu do ubiegłego roku siły poszukiwaczy zostały zdwojone, a teren, który ma zostać poddany badaniom ma być zdecydowanie większy. Obejmie blisko 180 m kw. – słyszymy w Urzędzie Miasta Sierpca.
Dla fanów historycznych zagadek i poszukiwań pojawia się dobra informacja. Mianowicie: tak jak przed rokiem dla osób zainteresowanych będą „dni otwarte”, podczas których zorganizowane grupy zostaną oprowadzone po wykopaliskach. Zachęcamy do zarezerwowania czasu wolnego i odkrywania historycznych ciekawostek, jak chociażby ta (ustalona na podstawie materiałów zebranych podczas ubiegłorocznych prac), że drewno, które później posłużyło do budowy zamku, zostało ścięte w roku, w którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki. rad

Zobacz kolejny artykuł

Wymarzony stadion

Spełniło się wielkie marzenie sierpeckich trampkarzy. Po wielu, wielu latach oczekiwań mają swój wymarzony stadion. …