Gaz w szkole

Łącznie 6 uczniów trafiło do szpitali po rozpyleniu gazu pieprzowego w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym. Sprawca – 17-letni chłopak usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek, 2 października około godziny 9.30 dyżurny sierpeckiej komendy policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym został rozpylony gaz pieprzowy i co najmniej dwie osoby potrzebują pomocy lekarskiej. O powyższym zdarzeniu poinformował nauczyciel szkoły.
– Na miejsce zdarzenia oprócz policjantów skierowane zostały załogi straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na pierwszym piętrze budynku został rozpylony gaz, który rozszedł się po całym korytarzu, a rozpylenia gazu pieprzowego dokonał 17-letni uczeń gimnazjum – relacjonuje oficer prasowy sierpeckiej policji asp. Krzysztof Kosiorek. – W związku z zaistniałą sytuacją i zagrożeniem dla życia i zdrowia osób przeprowadzona została ewakuacja uczniów i nauczycieli z budynku, a strażacy dokonali również sprawdzenia i przewietrzenia obiektu. Osobom, które uskarżały się na dolegliwości oczu i dróg oddechowych, została udzielona pomoc medyczna. W sumie w wyniku zajścia na terenie szkoły do pobliskich szpitali na dalsze leczenie zostało zabranych 6 uczniów.
Obecny na miejscu prokurator zdecydował o zatrzymaniu podejrzanego 17-latka. Policjanci zabezpieczyli także pojemnik z gazem. Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna złożył w tej sprawie wyjaśnienia, po czym został zwolniony do domu.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …