Festiwal w Sierpcu

Miłośnicy muzyki powinni sobie zarezerwować czas i wybrać się do Sierpca. To tam w piątek, 21 października odbędzie się XIII Festiwal Zespołów Kameralnych.
Podczas festiwalu zaprezentuje się ok. 20 zespołów ze szkół muzycznych I i II stopnia. W Centrum Kultury i Sztuki o godz. 10.00 rozpoczną się przesłuchania zespołów z grupy A, czyli szkół I stopnia. Półtorej godziny później z grupy B, czyli szkół II stopnia. O 16.00 w szkole muzycznej w Sierpcu ruszą warsztaty kameralne prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – prof. Katarzynę Jankowską-Borzykowską i Ryszarda Bałauszko.
Muzycznym zwieńczeniem festiwalu będzie koncert kameralny, który o godz. 18.00 rozpocznie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Koncert odbędzie się z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Paciorkiewicza, sierpczanina, kompozytora, pedagoga, rektora Akademii Muzycznej w Warszawie w latach 1969–1971. Końcowym akordem będzie ogłoszenie wyników XIII Festiwalu Zespołów Kameralnych oraz wręczenie nagród.
Organizatorem festiwalu jest sierpecka szkoła muzyczna przy współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, radą rodziców sierpeckiej szkoły oraz Centrum Kultury i Sztuki. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …