Dobry smak, styl i elegancja

Wybrani mistrzowie savoir-vivre’u

Kilkudziesięciu uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu sierpeckiego walczyło o miano mistrza savoir-vivre’u. Podczas finałowej gali w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu wręczono 10 tytułów mistrza w kategorii projekt i 3 mistrzowskie tytuły w kategorii wiedza.

Tegoroczna gala organizowana przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbywała się po raz trzeci. Skąd się wziął pomysł? Jak mówiła Renata Przybyłowska, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, w roku 2016/17 Ognisko przystąpiło do 9. edycji ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dobrego wychowania”. – Wspólnie z różnymi szkołami, placówkami zrealizowaliśmy wiele zadań. I otrzymaliśmy certyfikat szkoły dobrego wychowania. Była to dla nas olbrzymia radość, wyróżnienie, ale również motywacja do dalszej pracy. To był początek naszego powiatowego konkursu plastyczno-wiedzowego „Mistrz savoir-vivre’u” – przedstawiała początki konkursu dyrektor Przybyłowska.
Pierwsza gala finałowa odbywała się w siedzibie OPP. Kolejna była rozszerzona o konkurs multimedialny. Do organizatorów dołączali kolejni sympatycy i rodziły się kolejne pomysły na rozszerzenie konkursu. W tym roku uczestnicy brali udział w konkursie plastycznym polegającym na zaprojektowaniu stroju balowego i sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Do konkursu wiedzowo – praktycznego przystąpiło osiem zespołów z Internatu przy ZS nr 1 w Sierpcu, z Internatu ZSCKR w Studzieńcu oraz Zespołu Szkół nr 1. Jury w składzie: Zofia Kujawa, Katarzyna Przybyłowska, ks. Tomasz Kadziński, Anna Sobocińska, Dorota Cendrowska, Jarosław Żmijewski przyznało 29 wyróżnień, 6 tytułów wicemistrza oraz 10 tytułów mistrza w kategorii projekt i 3 tytuły mistrza w kategorii wiedza. Tytuł wicemistrza savoir-vivre’u w kategorii projekt trafił do uczniów z ZS nr 1 i ZSCKR w Studzieńcu. Tytuł mistrza w kategorii projekt odebrał zespół z internatu przy ZSCKR w Studzieńcu. Tytuł mistrza savoir-vivre’u w kategorii wiedza otrzymały zespoły: z internatu ZSCKR w Studzieńcu, ZS nr 1 w Sierpcu.
Zaproszeni goście mogli oglądać pokonkursową wystawę prac pt. „Strój balowy – faktura w znaczeniu plastycznym”.
Patronat nad konkursem objęli: Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki i Zbigniew Paweł Kruszewski- Rektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. W programie uroczystości był wykład
pt. ”Nie tylko słowem, czyli jak Cię widzą inni… O znaczeniu komunikacji niewerbalnej”, który wygłosił dr Kazimierz Waluch – wykładowca Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.
Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie. Utwór „Polskie drogi” zagrany na fortepianie przez Martynę Radwańską wprowadził zebranych w nastrój gali elegancji i dobrego stylu. Podczas tegorocznej gali wystąpili gościnnie uczniowie szkoły tańca Art-Dance: Weronika Rutkowska oraz Kacper Raniszewski.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …