Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Urlach. Ich muzyczne prezentacje docenili jurorzy i publiczność, która właśnie uczniowi z Zawidza przyznała swoją nagrodę. A jurorzy zachwyceni tym wykonaniem już zaprosili ich do udziału w kolejnych festiwalach.

Do zaprezentowania autorskich interpretacji znanych piosenek o tematyce żołnierskiej i patriotycznej uczniów zaprosili nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach. Tu odbył się już III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Współorganizatorem konkursu był Powiat Wołomiński. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Kurator Oświaty. Gościem specjalnym była piosenkarka Edyta Górniak.
Występy uczniów oceniało jury w składzie: Halina Filemonowicz – reżyser, Magdalena Suchenek – radna powiatu wołomińskiego, Piotr Borczyński – przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wołomińskiego, ppor. Robert Ostrowski z OSŻW w Mińsku Mazowieckim, Andrzej Zbyszyński – muzyk, animator kultury. W kategorii szkół średnich III miejsce zajęła Natalia Majerska, uczennica II kl. Liceum Ogólnokształcącego w Zawidzu. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Piłat z kl. II Technikum w Zawidzu Koœcielnym. Obie uczennice to kadetki z innowacji mundurowej. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych nagrodę publiczności zdobył Jakub Mazurowski z kl. III Gimnazjum w Zawidzu Koœcielnym.
Uczniowie do udziału w konkursie przygotowywali siê pod kierunkiem Ilony Rypińskiej. – Jestem bardzo dumna z naszych uczniów. To bardzo utalentowane dzieciaki, które lubią śpiewać, grać, ciągnie ich do sceny. Mają świetne pomysły i chęci do rozwijania swoich muzycznych pasji. Dlatego chcieliśmy znaleźć im mośliwość wyjścia na scenę, zaprezentowania się przed szerszą publicznością – mówiła Krystyna Siwiec, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Koœcielnym, dodając, że tak wielka pasja jest być może dla uczniów początkiem ich artystycznej drogi, w której szkoła chce ich wspierać.  Okazję dał właœnie konkurs w Urlach, na który uczniowie pod kierunkiem Ilony Rypińskiej przygotowali się w ekspresowym tempie. Występ uczniów z Zawidza zachwycił publiczność i jurorów, którzy już zaprosili młodych artystów do udziału w kolejnych muzycznych prezentacjach.

rad
fot. ZSS w Zawidzu

Zobacz kolejny artykuł

Wymarzony stadion

Spełniło się wielkie marzenie sierpeckich trampkarzy. Po wielu, wielu latach oczekiwań mają swój wymarzony stadion. …