Najnowsze informacje

Czekamy na pierwsze kupony

Tradycyjnie w każdą ostatnią sobotę karnawału organizujemy Bal Mistrzów Sportu, podczas którego ogłaszane są wyniki Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera oraz Najlepszego Sportowca i Trenera. W tym roku Bal odbędzie się już 4 lutego, z przyczyn technicznych musieliśmy przyspieszyć datę imprezy, dlatego też wcześniej rozpoczynamy Plebiscyt. Oto kupon z nr 1, a wszystkich czytelników zapraszamy do wspólnej zabawy. Wystarczy oddać głos na sportowca i trenera, którzy najbardziej zapisali się w pamięci kibiców.
Drukujemy dziś kupon z nr 1, warto dokładnie przeczytać regulamin Plebiscytu, by wiedzieć, że obowiązują takie same zasady jak przed rokiem. Przyznajemy po jednym głosie sportowcowi i trenerowi, i oddajemy do redakcji kupon w tym tygodniu, kiedy został on wydrukowany.
W tym roku wybór sportowców do listy 10 najpopularniejszych był wyjątkowo trudny. Po wielu godzinach dyskusji, wreszcie udało się dojść do porozumienia i teraz przedstawiamy kandydatów.
Zawodniczki kick boxingu Marty Chojnoskiej nie trzeba chyba płockim kibicom przedstawiać, bowiem od wielu lat ma swoje stałe miejsce wśród kandydatów do tytułu. W tym roku zasłużyła sobie na miejsce w gronie nominowanych za zdobycie tytułu Mistrzyni Świata w K1.
Z nr 2 na liście znalazł się tenisista na wózku, który debiutuje w gronie kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca. Przyznać trzeba, że to był rok Kamila Fabisiaka na kortach. Największe sukcesy, jakimi może się pochwalić, to tytuły Mistrza Polski w grze indywidualnej i deblowej.
Adrian Grabarczyk, zawodnik UKS Sanda Płock, w tym roku wygrał wiele walk i zawodów, ale furorę zrobił podczas Mistrzostw Europy w Tallinie, gdzie w Wu Shu tradycyjnym zdobył złoty medal. Jego brawurową finałową walkę ze Szwajcarem można obejrzeć w internecie.
O Piotrze Jaroszewskim, tenisiście na wózku, piszemy zwykle bardzo dużo, bo wygrywa zawody, zdobywa medale i tytuły. W tym roku jego największym osiągnięciem były nie tylko medale Mistrzostw Polski i udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata. To, co cieszy najbardziej, to zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Dla Piotra będzie to udział w kolejnych Igrzyskach, ale to właśnie dla sportowca jest najważniejsze.
Modelarz Wojciech Krzywiński niemal co roku zdobywa najwyższe laury. W 2011 roku wywalczył indywidualny Puchar Świata w modelarstwie kosmicznym rakiet S7. To ogromny sukces, zresztą nie pierwszy w karierze, dlatego Kapituła Plebiscytu zdecydowała o umieszczeniu modelarza na liście do tytułu najpopularniejszego sportowca 2011 roku.
Zwykle na kuponie czytelnicy mogli znaleźć nazwiska wielu płockich pływaków, którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski seniorów. W tym roku tylko Maciej Lewandowski wywalczył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym. Mamy informację, że jest wśród pływaków zawodniczka, która walczy o kwalifikację olimpijską. Będziemy za nią trzymać kciuki, by zdobyła minimum i pojechała do Londynu w 2012 roku.
Od początku istnienia Plebiscytu miejsce wśród kandydatów do tytułu najpopularniejszych zajmują wioślarze z PTW Płock. W tym roku przydzielono im dwa miejsca. Pod nr 7 znalazła się ósemka seniorów, a pod nr 10 Kamil Zajkowski, który odnosi sukcesy nie tylko na jedynce, także w reprezentacyjnej czwórce podwójnej, z którą z kolegami zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Ma też na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski w gronie młodzieżowców, wśród których nie ma sobie równych.
W skład ósemki, której największym sukcesem był brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów, wchodzą medaliści pływający na dwójce i czwórce. Kapituła zdecydowała, że na listę trafią wszyscy, a czytelnicy zdecydują, czy należy im się tytuł najpopularniejszych. Przypomnijmy, w jakim składzie pływali na Mistrzostwach Polski: Łukasz Lewandowski, Dawid Przedpełski, Gabriel Felbór, Damian Kruszyński, Damian Plewiński, Damian Salak, Michał Mikołajewski, Konrad Wiśniewski i sternik Damian Wujkowski.
Chyba po raz pierwszy w 9-letniej historii Plebiscytu na liście kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca znalazł się żeglarz. Łukasz Patera, zawodnik KŻ Petrochemia, w tym sezonie wygrał Długodystansowe i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych. W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski zajął II miejsce. Jak nas poinformował komandor Cezary Czarnecki, Łukasz startował w zawodach dla amatorów i znakomicie się w nich spisał. Jest studentem na Uniwersytecie Toruńskim, odnosi sukcesy od kilku lat i jeszcze nie raz o nim usłyszymy.
Na pewno nikogo z czytelników nie dziwi miejsce w gronie kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca 2011 całej męskiej drużyny piłki ręcznej Wisły Płock. Podopieczni trenera Larsa Walthera są autorami w tym roku największej niespodzianki, pokonali w play-off Vive Kielce i zdobyli tytuły Mistrza Polski. Na tron wrócili po dwóch latach przerwy i to w momencie, kiedy mało kto się tego spodziewał. To nie był jedyny sukces piłkarzy ręcznych, którzy przecież są nie tylko Mistrzami, także wystartowali w Lidze Mistrzów. Niestety, ze zmiennym szczęściem, ale dla kibiców to wspaniałe wydarzenia, kiedy płocka drużyna znów gra z najlepszymi w Europie.
Oto cała tegoroczna dziesiątka, wybrana głosami Kapituły, po wielu dyskusjach. Teraz czekamy na głosy czytelników, którzy przecież mają swoich faworytów. To oni zdecydują, komu należy się tytuł najpopularniejszych sportowców.
Za tydzień przedstawimy kandydatury pięciu szkoleniowców, którzy powalczą o tytuł najpopularniejszego trenera. Odsłonimy też więcej szczegółów na temat Balu Mistrzów Sportu, który, przypomnijmy, odbędzie się w tym roku 4 lutego.
Jola Marciniak

Regulamin Plebiscytu
Specjalne plebiscytowe kupony będziemy drukować do 27 stycznia 2012 roku. W „Tygodniku Płockim” ukaże się ich dokładnie 8, a w „Gazecie Wyborczej” 39. Wystarczy, żeby każdy mógł oddać głos na swoich ulubieńców. I to nie tylko jeden raz, ponieważ jedna osoba może wypełnić dowolną ilość kuponów. Jest jednak kilka rygorystycznych warunków do spełnienia.
Pierwszy: stawiamy tylko po jednym krzyżyku przy każdej z kategorii Najpopularniejszy Sportowiec 2010 roku, Najpopularniejszy Trener 2010 roku.
Drugi: żeby głos był ważny, oprócz dwóch skreśleń, czytelnik musi wypełnić wszystkie pozostałe pola, czyli: podać pełne imię i nazwisko, dokładny adres, numer telefonu kontaktowego i czytelny podpis. Tylko tak wypełnione kupony będziemy brali pod uwagę przy liczeniu głosów. Brak którejkolwiek „pozycji” automatycznie unieważni głos.
Trzeci: w „Tygodniku Płockim” i w „Gazecie Wyborczej” kupony będą numerowane tygodniami. I tak pierwszy plebiscytowy tydzień to będzie jedynka, drugi dwójka, trzeci trójka i tak aż do ostatniego, ósmego tygodnia i numeru.
Uwaga! W naszej zabawie udział wezmą tylko kupony dostarczone także w systemie tygodniowym. To znaczy, że kupony oznaczone nr „1” będziemy drukować od 6 do 9 grudnia i można je przynieść do redakcji TP lub GW najpóźniej do poniedziałku, 12 grudnia, do godz. 10. Na kolejne kupony z „2” będziemy czekać do poniedziałku, 19 grudnia (także do godz. 10) itd. Ostatnie kupony, z nr „8”, będziemy przyjmować do niedzieli, 29 stycznia, w redakcji „Gazety Wyborczej”, do godz. 13.
Uwaga! Kupony oznaczone odpowiednimi numerami, dostarczone w innych terminach niż wyznaczone (przykładowo „1” w tygodniu drugim aż do siódmego, „2” w tygodniu trzecim do siódmego, itd.) będą nieważne.
Oczywiście tradycyjnie można kupony przesyłać do nas pocztą (Gazeta Wyborcza – ul. Królewiecka 12e, 09-400 Płock; „Tygodnik Płocki” – ul. Stary Rynek 27, 09-400 Płock). Obowiązują je jednak te same zasady. W tym wypadku liczyć się będzie data stempla pocztowego (odpowiednio – 12 grudnia, 19 grudnia, itd., wyjątek stanowi ostatni, ósmy tydzień plebiscytu. Głosy z tego tygodnia można tylko przynosić, do obu redakcji).

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne patrole na wodzie

Okres wakacyjny to z reguły czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają …

Miód jedli prosto z plastra

Wszystkiego o miodzie można było dowiedzieć się podczas tegorocznej imprezy plenerowej w Muzeum Wsi Mazowieckiej …