Chusta lepsza niż wózek

Czy chustomania ogarnie Sierpc? Szanse są spore. Z taką kampanią wyszło w sobotę Sierpeckie Stowarzyszenie MAMA. W Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu ekspert z zaprzyjaźnionego Klubu Kangura z Płocka poprowadził warsztaty dla rodziców.
Zainteresowani dowiedzieli się, jak bezpiecznie nosić dziecko w chuście, w jaki sposób karmić noszonego malucha, jak powinno się ubrać dziecko do chusty, a także jak korzystać z dostępnych na naszym rynku chust i nosidełek.
– Cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z ogromną przychylnością przedstawicieli płockiego klubu, bo obu stronom zależy na propagowaniu bezpiecznych i wygodnych rozwiązań noszenia dzieci – mówi Dorota Żbikowska, przedstawiciel Sierpeckiego Stowarzyszenia MAMA.
Warsztaty poprowadziła Małgorzata Garkowska, która jest przedstawicielem płockiego klubu, a przede wszystkim mamą trójki dzieci: Mai, Maćka i Michała. Dwójka z jej maluchów swoje pierwsze lata życia spędziła właśnie w chuście.
– Przygodę z noszeniem rozpoczęliśmy z naszym średnim synkiem, Maję nosiliśmy na rękach, bo 11 lat temu w Polsce nikt nie słyszał o chustach. Przyjaciółka z Niemiec dała mi kawałek materiału i pokazała, jak go wiązać. Było to tak wygodne, że wkrótce nie potrafiliśmy się bez tego obyć – wspomina pani Małgorzata.
Specjalistka zaznacza również, że noszenie w chuście świetnie wpływa na poprawę kontaktu dziecka z ojcem, który najczęściej spędza z maluchem mniej czasu niż mama. Oczywiście pod warunkiem, że świeżo upieczony tata zdecyduje się na przejęcie tego typu obowiązków.    BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu …