Najnowsze informacje

Choinka przystrojona przez sierpczan

W świątecznym nastroju

Zielone drzewko ozdobione nagrodzonymi pracami z konkursu „Ozdoba choinkowa” pojawiło się w Urzędzie Miejskim w sali obsługi klienta mieszczącej się na parterze.
Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Do Domu Kultury w Sierpcu trafiło aż 87 prac. Najczęściej były to bombki wykonane z serwetek czy mas solnych, ale pojawiły się też zawieszki w formie śnieżynek robionych na szydełku.
Jury miało więc wyjątkowo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Pod uwagę brano staranność wykonania prac, pomysłowość oraz wrażenie artystyczne. W końcu udało się wyłonić tych najlepszych.
Zwyciężyły Żaneta Jasińska, uczennica kl. IIIc z Miejskiego Gimnazjum w Sierpcu za bombkę wykonaną techniką origami oraz Barbara Gil za szydełkowe gwiazdki. Na drugim miejscu znalazły się rodzina Dołasińskich, która przygotowała ozdobę z szyszek spryskanych srebrnym sprayem, a także osiemdziesięciolatka – Barbara Czajkowska, mieszkanka DPS-u w Szczutowie oraz Koło Plastyczne „Kleksik” z Domu Kultury w Sierpcu. Na III miejscu uplasowali się najmłodsi sierpczanie: Dominik Kumor i Natalia Cisowska, Adaś Urbański – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a także sześciolatki Alicja Kłobukowska i Adam Szychułda z Miejskiego Przedszkola nr 4.
Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody podczas „Sierpeckich Mikołajek”. Przekazali je organizatorzy konkursu: Marek Kośmider, burmistrz Sierpca oraz Ewa Wysocka, dyrektor Domu Kultury. Atrakcją wieczoru na Placu Europejskim był też Święty Mikołaj. Ze względu na brak śniegu przyjechał na imprezę powozem zaprzęgniętym w dwa konie. Najmłodszym mieszkańcom rozdawał słodycze i przyjmował od dzieci listy z prośbami o prezenty. Co odważniejsze maluchy decydowały się również na wspólne zdjęcia z Mikołajem. Był też czas na wspólną zabawę. O odpowiednią oprawę zadbał rozśpiewany zespół z Domu Kultury. Na koniec sierpczanie wspólnie zapalili światełka na kilkumetrowej choince stojącej na Placu Europejskim. Nie zabrakło również serdecznych życzeń na nadchodzące święta.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Sukces ucznia Ekonomika w Ogólnopolskim Konkursie

Bartłomiej Chrzanowski uczeń klasy pierwszej technikum spedycyjnego Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu zajął II …

W „Mechaniku” konkurs wiedzy o powiecie

O miano najlepszego znawcy historii, geografii i zabytków powiatu walczyli uczniowie ze szkół powiatu sierpeckiego. …