Choinka przystrojona przez sierpczan

W świątecznym nastroju

Zielone drzewko ozdobione nagrodzonymi pracami z konkursu „Ozdoba choinkowa” pojawiło się w Urzędzie Miejskim w sali obsługi klienta mieszczącej się na parterze.
Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Do Domu Kultury w Sierpcu trafiło aż 87 prac. Najczęściej były to bombki wykonane z serwetek czy mas solnych, ale pojawiły się też zawieszki w formie śnieżynek robionych na szydełku.
Jury miało więc wyjątkowo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Pod uwagę brano staranność wykonania prac, pomysłowość oraz wrażenie artystyczne. W końcu udało się wyłonić tych najlepszych.
Zwyciężyły Żaneta Jasińska, uczennica kl. IIIc z Miejskiego Gimnazjum w Sierpcu za bombkę wykonaną techniką origami oraz Barbara Gil za szydełkowe gwiazdki. Na drugim miejscu znalazły się rodzina Dołasińskich, która przygotowała ozdobę z szyszek spryskanych srebrnym sprayem, a także osiemdziesięciolatka – Barbara Czajkowska, mieszkanka DPS-u w Szczutowie oraz Koło Plastyczne „Kleksik” z Domu Kultury w Sierpcu. Na III miejscu uplasowali się najmłodsi sierpczanie: Dominik Kumor i Natalia Cisowska, Adaś Urbański – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a także sześciolatki Alicja Kłobukowska i Adam Szychułda z Miejskiego Przedszkola nr 4.
Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody podczas „Sierpeckich Mikołajek”. Przekazali je organizatorzy konkursu: Marek Kośmider, burmistrz Sierpca oraz Ewa Wysocka, dyrektor Domu Kultury. Atrakcją wieczoru na Placu Europejskim był też Święty Mikołaj. Ze względu na brak śniegu przyjechał na imprezę powozem zaprzęgniętym w dwa konie. Najmłodszym mieszkańcom rozdawał słodycze i przyjmował od dzieci listy z prośbami o prezenty. Co odważniejsze maluchy decydowały się również na wspólne zdjęcia z Mikołajem. Był też czas na wspólną zabawę. O odpowiednią oprawę zadbał rozśpiewany zespół z Domu Kultury. Na koniec sierpczanie wspólnie zapalili światełka na kilkumetrowej choince stojącej na Placu Europejskim. Nie zabrakło również serdecznych życzeń na nadchodzące święta.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …