Burmistrz Sierpca: kondycja miasta jest bardzo dobra

Podwojony majątek miasta, zrealizowane kilkumilionowe inwestycje oświatowe, sportowe, drogowe. I dobra perspektywa na realizację dużych projektów inwestycyjnych w Sierpcu w najbliższych latach. O planach dla miasta burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński mówił podczas spotkania noworocznego z mieszkańcami.
Najbliższe lata będą czasem realizacji kolejnych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Tak jak dotychczas, prowadzone będą w tak zwanym dwuletnim cyklu programowania. – Boję się następnych dwóch lat, bo dotychczasowy wskaźnik inwestycji pokazuje, że powinno być wysoko. I będę robił wszystko, aby tak było, a majątek miasta powiększał się. Warto dodać, że w ciągu ostatnich pięciu lat wzrósł on dwukrotnie. W roku 2013 kończony był na poziomie 103 mln zł, a w roku 2018 stanowił kwotę ponad 200 mln zł – mówił Jarosław Perzyński.
Burmistrz dodawał, że dobrze wyglądają wskaźniki dotyczące zadłużenia miasta. W roku 2014, kiedy Jarosław Perzyński obejmował urząd burmistrza Sierpca, zadłużenie wynosiło w granicach 7,5 mln zł. Na koniec 2018 roku niecałe 5,5 mln zł.

Teresa Radwańska Justyńska
fot. Urząd Miasta Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …