Brązowy medal sierpczanina

Mistrzostwa Polski Seniorów zakończyły się dla sierpeckiego Klubu Sportowego Taekyon kolejnym sukcesem. Jubileuszowa, bo odbywająca się po raz XXX impreza, dla sierpczan jest zarazem historycznym sukcesem klubu. A stało się to możliwe za sprawą Damiana Słupeckiego, który wywalczył brązowy medal.
– To bardzo duży sukces Damiana i historyczna chwila dla naszego Klubu. Nasi zawodnicy do tej pory odnosili największe sukcesy w kat. juniorów i juniorów młodszych, a to pierwszy sukces w najbardziej prestiżowej kategorii seniorów w 11-letniej historii Klubu. Przejście Damiana do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie okazuje się bardzo dobrym posunięciem. Treningi z najlepszymi zawodnikami w Polsce na pewno dodały mu dużo pewności siebie, co zaprocentowało na tych zawodach, a w przyszłości doprowadzi do podwyższenia umiejętności technicznych i taktycznych – komentuje ostatnie zwycięstwo Artur Balcerowski, prezes KS Taekyon.
Damian Słupecki jest zawodnikiem sierpeckiego klubu i uczniem Zespołu Szkół nr 50 im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Jako junior Damian startował w kat. 59 kg, w tych zawodach wystartował w kat. 63 kg. Pierwszym przeciwnikiem Damiana był zawodnik z Klubu Victoria Morąg. – Damian rozpoczął od prowadzenia i taka sytuacja utrzymywała się do połowy trzeciej rundy. Przeciwnik mozolnie odrabiał straty i minutę przed końcem pojedynku wyszedł na prowadzenie 7:8. Damian zaczął zachowywać się bardzo nerwowo i przypuścił dość nieskoordynowany atak na przeciwnika. Niestety, przeciwnik wykorzystał błędy Damiana i pojedynek zakończył się wynikiem 8:11 dla zawodnika z Morąga. Sytuacja zrobiła się nieciekawa, ponieważ, aby móc walczyć w repasażach, zawodnik z Morąga musiał wygrać w kolejnym pojedynku – relacjonuje występ na zawodach Artur Balcerowski.
Na szczęście kolejny pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodnika z Morąga i dla Damiana pojawiła się nowa szansa na dobry występ. Przeciwnikiem był dużo bardziej doświadczony zawodnik AZS AWF Warszawa Dariusz Sędzicki. Mimo że początek pojedynku nie był korzystny dla Damiana, to dość dobrze zachowywana przez niego dyscyplina taktyczna pozwoliła uzyskać prowadzenie na kilka sekund przed końcem pojedynku. W następnej rundzie sierpczanin zmierzył się z zawodnikiem AZS OŚ Poznań. Tu wynik był dla niego także korzystny. Kolejny pojedynek to już tak zwany „mały finał” repasaży, którego stawką był brązowy medal Mistrzostw Polski. Przeciwnikiem był Bartosz Kita z AZS AWF Warszawa, zawodnik, z którym obecnie Damian bardzo często spotyka się na treningach, gdyż zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie trenują razem z zawodnikami Warszawskiego AZS-u. – Pojedynek był bardzo wyrównany, choć Damian pierwszy uzyskał prowadzenie i nie oddał go już do końca walki. Zawodnicy walczyli w tym pojedynku bardzo asekuracyjnie, obawiając się, że stracone punkty mogą być już nie do odrobienia. Dlatego pojedynek skończył się wynikiem 3:2 dla Damiana – podsumowuje ostatni etap walki w zawodach Artur Balcerowski.    rad

Zobacz kolejny artykuł

Mnóstwo zabawy w skansenie

Dzieci były głównymi bohaterami niedzielnej zabawy w skansenie. Na plenerowe spotkanie przybyło kilka tysięcy milusińskich …