Bezpłatna mammografia

Od 2 do 5 kwietnia mieszkanki Sierpca będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Będą one prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia.
Badania prowadzić będą pracownicy NZOZ Medica w Łodzi w dniach od 2 do 5 kwietnia 2012 r. (poniedziałek–czwartek) w godz. 9.00–17.00. w mammobusie zaparkowanym na stadionie miejskim (wejście od ulicy Świętokrzyskiej). Panie zainteresowane udziałem w badaniach mogą rejestrować się pod numerem tel. (042) 254 64 10 lub 517 544 004. Na badanie należy zabrać dowód osobisty.
Organizatorem i koordynatorem badań jest NZOZ Medica z Łodzi. Placówka jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii. Populacja, do której skierowany jest program, to kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej, lub otrzymały w ramach realizacji programu w roku ubiegłym pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.
Kobiety w wieku od 40 lat mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym wypadku konieczne jest skierowanie od lekarza. – Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w wypadku braku wykazania zmian złośliwych. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w cyfrowy aparat mammograficzny, wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadamy certyfikat ISO i certyfikat jakości wydany przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program Profilaktyki Raka Piersi informuje o szczegółach akcji Ewelina Skrzypkowska z NZOZ Medica, zachęcając do korzystania z badań.     rad

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …