Najnowsze informacje

Będą kolejne duże inwestycje w Sierpcu

Tegoroczny budżet Sierpca to kwota dochodów w wysokości 66 mln zł. Wydatki mają wynieść ponad 74 mln zł. To oznacza, że rok 2018 przyniesie wiele nowych i oczekiwanych inwestycji. Największą z nich będzie budowa stadionu miejskiego wraz z infrastrukturą, ale w planie jest także budowa kilku kolejnych ulic, między innymi Powstańców i św. Wawrzyńca. Będą także budowane tak potrzebne w Sierpcu parkingi przy ul. Paderewskiego, Jana Pawła II, Kasztelańskiej. Przebudowanych będzie kilka kolejnych chodników. To część inwestycji zaplanowanych do realizacji w tym roku.
Podczas spotkania noworocznego burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński i przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Stachurski mówili, że radni i władze miasta zdają sobie sprawę z wielu potrzeb, na które starają się odpowiadać i je realizować. – Jednak aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby społeczne, potrzebny jest czas i cierpliwość. Zapewniam, że jako radni nie zapominamy o potrzebach sierpczan i dalej będziemy zmieniali miasto na lepsze – mówił Jerzy Stachurski.
Podsumowując miniony rok przewodniczący Stachurski podkreślał, że sukcesem jest to, iż z budżetu miejskiego można przeznaczać coraz większe kwoty na inwestycje. – To jest możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy rady miejskiej z burmistrzem. Efektem są kilometry nowo wybudowanych dróg, chodników, w tym ulic, o których remoncie i przebudowie mówiło się w naszym mieście od lat. Podsumowując miniony rok z pewnością na pierwszym miejscu powinniśmy postawić gospodarkę. Bo tu odnotowaliśmy szereg pozytywnych wskaźników i poprawę koniunktury. Sierpeckie przedsiębiorstwa odnotowały znaczące sukcesy w skali krajowej. To okazja, by podkreślić znaczenie małych i średnich przedsiębiorstw, które działają w najbliższym otoczeniu, tworzą najbezpieczniejsze miejsca pracy i rozwijają lokalny biznes – mówił podczas noworocznego spotkania Jerzy Stachurski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu.
Przewodniczący Stachurski podkreślał, że mając to na uwadze od kilku lat, rada wspiera lokalnych przedsiębiorców i tworzy klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości. Temu mają służyć między innymi decyzje władz, aby nie było wzrostu lokalnych podatków.
Mówiąc o realizowanych w ubiegłym roku i zaplanowanych do realizacji kolejnych inwestycjach burmistrz Perzyński podkreślał, że wiele z nich powstaje dzięki współpracy i wymianie doświadczeń podczas spotkań z burmistrzami innych miast.

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna edycja archeologicznych prac

Jak zawsze w lipcu rozpoczęły się prace archeologiczne dotyczące poszukiwań sierpeckiego zamku. W tym roku …

Policyjne patrole na wodzie

Okres wakacyjny to z reguły czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają …