95 lat sierpeckiego liceum

Wracają, bo po prostu lubią swoją szkołę, jej klimat, nauczycieli i wychowawców. Absolwentów „od Sucharskiego” łączy coś więcej – przyjaźń i mocne szkolne więzy. A potwierdzają to coroczne spotkania organizowane w zbliżającej się do jubileuszu stulecia szkole. Każde odbywa się przy wypełnionych po brzegi salach.
Tegoroczne spotkanie także odbywało się z udziałem ogromnej rzeszy absolwentów. Nie zawiedli i tym razem. Równie licznie stawili się na doroczne spotkanie, które zorganizowano z okazji przypadającej dziewięćdziesiątej piątej rocznicy istnienia szkoły. Był wspomnień czar, uściski, długie rozmowy, przeplatane śmiechem i łzami wzruszenia i wreszcie szalona zabawa na rocznicowym balu. Gości witała absolwentka szkoły, jej obecna dyrektor Ewa Nowakowska. W okolicznościowym wystąpieniu nawiązała do beztroskich szkolnych lat, wspaniałych chwil spędzonych w murach liceum. I mówiła, że to szczególna rocznica, bo będąca zapowiedzią coraz bliższego jubileuszu stulecia, na który już teraz zaprasza serdecznie wszystkie osoby, które były i są ze szkołą związane.
Liczne grono absolwentów, wychowawców kolejnych pokoleń młodzieży oraz byli i obecni nauczyciele mówili, że atmosferę ich powrotów do szkoły najlepiej oddają słowa: – Spotkali się wspólnie ci, dla których spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia (Guy de Maupassant).
Tworzenie okazji do rozmów i wspomnień w murach szkoły to nie jest tylko sentyment i forma przyzwyczajenia. Absolwentów łączy o wiele trwalsza więź, którą przez tyle lat pielęgnują i szanują. – To głęboka potrzeba współtworzenia naszej wspólnej historii. To wspólne wartości przekazywane w murach liceum kolejnym rocznikom. Bo za nami kroczą młode pokolenia – dzieci i wnuków, którzy chcą brać to, co my możemy im dać. Bo ta nasza szkoła bez względu na nasz wiek i upływ czasu jest i będzie tym, co nas łączy! – mówili uczestnicy jubileuszowego spotkania. Do kwiatów i podziękowań obecni uczniowie dołączyli muzyczną dedykację dla wszystkich uczestników spotkania.     rad

Zobacz kolejny artykuł

Mnóstwo zabawy w skansenie

Dzieci były głównymi bohaterami niedzielnej zabawy w skansenie. Na plenerowe spotkanie przybyło kilka tysięcy milusińskich …