9 medali dla sierpczan

W Ciechanowie w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim wystartowało 137 zawodników z 15 klubów. KS Taekyon wysłał na zawody 10 zawodników. Praktycznie każdy przyjechał z medalem. Konto KS Taekyon wzbogaciło się bowiem o 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy medal.
W kategorii juniorów młodszych najlepiej spisała się Angelika Słupecka (47 kg). W finale pokonała swoją największą rywalkę Adę Trypus z UKS G8 Warszawa.
Dużo lepiej w porównaniu z ostatnimi zawodami wypadł Kamil Olczak (61 kg), który w półfinale bardzo pewnie pokonał swojego rywala Patryka Redlińskiego z UKS Viktoria Morąg. Ale w finale zdobył ostatecznie srebrny medal.
– Juniorzy młodsi spisali się dość dobrze. To był ich ostatni sprawdzian przed eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 26-27 marca w Olecku – tłumaczy Artur Balcerski z KS Taekyon.
Bardziej cieszy się jednak z wyników juniorów Mateusz Węgrzynowski (55 kg), miał ogromną wolę walki, a przy okazji niezłą taktykę. – Zdobył złoty medal. To był najlepszy start Mateusza od zeszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów, na których zdobył wicemistrzostwo Polski. Mamy nadzieję, że utrzyma obecną formę do eliminacji do Mistrzostw Polski, które odbędą się za miesiąc – mówi trener.
Także Mariusz Mirzejewski potwierdził swój prymat w kat. – 48 kg nie tylko na Mazowszu, ale i w kraju. Złoty medal zdobył także Krzysztof Miklaszewski, który w najcięższej kategorii wagowej (78 kg) w finale 7:0 pokonał Marcina Przybyła z Bydgoskiego Klubu Centrum. – Na duże wyróżnienie zasługuje także Damian Słupecki, który po nieudanym występie na ostatnich zawodach chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Ostatecznie zdobył jednak srebro – dowiadujemy się w klubie.
W kategorii wagowej do 78 kg startowało dwóch sierpczan Aleksander Dobrzeniecki i Damian Kwiatkowski. Niestety, Aleks doznał kontuzji dłoni w drugiej rundzie. Kontynuował jednak pojedynek do końca i przegrał ostatecznie 4:6. Po walce okazało się, że Aleks dokończył walkę ze złamaną ręką.
Damian Kwiatkowski w finale spotkał się z Wiktorem Komorowskim. – Damian zaczął uzyskiwać wyraźną przewagę. Jedna chwila nieuwagi i dostał silne kopnięcie w nos. Krwotok trudny do zatrzymania. Mimo że zawodnik chciał walczyć dalej, to jednak lekarz zawodów zdecydował o niedopuszczeniu Damiana do kontynuowania pojedynku. Damian zdobył medal srebrny, a Aleks ostatecznie medal brązowy – wymienia Artur Balcerski.
Srebrny medal zdobyła także Ada Walczak. W walce finałowej musiała niestety uznać wyższość Patrycji Woźniak z UKS G8 Warszawa, przegrywając – 1:1.    BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …