20 lat powiatu sierpeckiego

Podczas uroczystej gali podsumowano 20 lat samorządu powiatowego w Sierpcu. Były podsumowania, podziękowania i medale dla zasłużonych samorządowców.
Uczestniczący w uroczystych obchodach marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował medalem „Pro Masovia” za zasługi dla rozwoju powiatu sierpeckiego przewodniczącego rady Jana Rzeszotarskiego i radną Krystynę Siwiec. Starosta sierpecki Jan Laskowski i osoby zasłużone dla lokalnej społeczności otrzymali dyplomy uznania. – Serdecznie gratuluję realizacji przedsięwzięć, które poprawiają jakość i atrakcyjność życia mieszkańców powiatu sierpeckiego. Wszystko to było możliwe dzięki państwa ciężkiej pracy. Wierzę, że w kolejnych latach działalności uda się przeprowadzić wiele projektów, dzięki którym mieszkańcom będzie żyło się lepiej i wygodniej – powiedział marszałek Adam Struzik.
Jubileuszowa gala była okazją do podsumowania 20 lat istnienia samorządu w Polsce. – Z perspektywy czasu, z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że jednostki samorządu terytorialnego doskonale poradziły sobie z powierzonymi im zadaniami – powiedział marszałek Adam Struzik, który od sierpeckich samorządowców otrzymał pamiątkową tablicę z podziękowaniami za wieloletnią współpracę.
Podczas spotkania zwracano uwagę na to, że przeprowadzona przed 20 laty reforma samorządowa miała wielkie znaczenie dla Polski. Ukształtowała nie tylko nowy podział administracyjny, ale też odrodziła lokalną tożsamość.

rad
fot. Samorząd Województwa Mazowieckiego

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …