fot. UM Sierpc

2 miliony na ulicę Głowackiego

Realizowany jest kolejny etap drogowych inwestycji w mieście. Po ośmiu latach starań gruntowna naprawa ruszy na ulicy Głowackiego. Ponad dwumilionowa inwestycja ma być wykonana do końca października.
O remont ulicy w tej części miasta oczekiwany przez mieszkańców zabiegał od ponad ośmiu lat obecny Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Stachurski. Zaangażował się także radny Krzysztof Rudowski.
W ubiegłym tygodniu miasto ogłosiło przetarg na remont ulicy Głowackiego. Jak słyszymy w Urzędzie Miasta, jeśli procedury przetargowe będą przebiegać bez większych utrudnień, to do końca października mają zostać przeprowadzone roboty na odcinku o długości ponad 600 metrów od skrzyżowania z drogą krajową nr 10 do tablicy z napisem Sierpc. W czasie prac wybudowana będzie ścieżka rowerowa po jednej stronie oraz chodnik po obu stronach drogi. Będą także wybudowane nowe i rozbudowane, istniejące zatoki autobusowe. Przewidziana jest stabilizacja poboczy i wykonanie odwodnienia przebudowywanego odcinka drogi. Całość prac to koszt ponad dwóch milionów złotych.
Oferty od inwestorów otwarte będą w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Warszawie 11 sierpnia br. o godz. 11: 00. rad

Zobacz kolejny artykuł

Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu …