100000 turystów w Muzeum Wsi Mazowieckiej

Jolanta Kacprzak z Dłutowa odebrała wyjątkową nagrodę w Muzeum Wsi Mazowieckiej. Była 100000 gościem odwiedzającym placówkę. Do sierpeckiego skansenu przyjeżdża często z rodziną, bo jak mówi bardzo lubi to miejsce i ma do niego ogromny sentyment.
Dla wyjątkowego gościa przekraczającego progi skansenu dyrektor Jan Rzeszotarski przygotował niespodziankę. – To wyjątkowa chwila i absolutny rekord. W ponad 47-letniej historii Muzeum nie udało się osiągnąć tak wysokiej frekwencji zwiedzających – mówił ze wzruszeniem Jan Rzeszotarski. – Od ponad 27 lat kieruję tą placówką. Gdy obejmowałem stanowisko dyrektora w 1991r., frekwencja wynosiła niespełna 10 000 zwiedzających. Ponadto Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest jednym z 32 muzeów na wolnym powietrzu w Polsce i osiągnięcie takiego wyniku nie należało do najłatwiejszych. Stąd ogromne emocje towarzyszące temu wydarzeniu – dodawał dyrektor Rzeszotarski.
Pani Jolanta, nauczyciel biologii tym razem do sierpeckiego Muzeum przyjechała z grupą uczniów z Dłutowa koło Żuromina. Wyjazd został zaplanowany jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, ale dopiero teraz udało się go sfinalizować. Uczniowie zwiedzili ekspozycję muzealną, a także korzystali ze strefy basenów w Hotel Skansen Conference&SPA. Jolanta Kacprzak bardzo lubi sierpecki skansen i gdy ma wolną chwilę, chętnie przyjeżdża tu z rodziną i znajomymi. Tym razem po raz pierwszy wystąpiła w roli organizatora wycieczki szkolnej. – Od dziecka mieszkam na wsi. Kocham przyrodę i kocham wieś. Do sierpeckiego skansenu mam ogromny sentyment. Doskonale tu wypoczywam, a odwiedzając muzealne zagrody wspominam gospodarstwa swoich dziadków, w których spędziłam znaczną część dzieciństwa – dzieliła się swoimi odczuciami Jolanta Kacprzak. Uczestniczyła w imprezach plenerowych, między innymi Gotowaniu na polanie, Majówce w skansenie i Miodobraniu. Pani Jola otrzymała list gratulacyjny, pamiątkowy album, wydawnictwa muzealne oraz dwa 2-osobowe karnety na wszystkie imprezy plenerowe odbywające się w skansenie, w dowolnie wybranym terminie.
Wpływ na to, że sierpeckie muzeum cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, mają przeobrażenia, jakie dokonały się tu na przestrzeni ostatnich 27 lat. Wpłynęły zarówno na pozytywny wizerunek placówki, jak i zmianę mentalności turystów odwiedzających ten urokliwy zakątek Mazowsza. Dzisiaj jest ono postrzegane nie jako miejsce, w którym gromadzi się stare chaty, ale jako nowoczesna placówka muzealna, oferująca zwiedzającym nowatorskie rozwiązania technologiczne, bogatą i różnorodną ofertę, a także zaplecze techniczne na wysokim poziomie. Tym, co dzisiaj cechuje Muzeum, to wszechstronność i rzetelność oferowanych usług i propozycji. Jak podkreśla dyrektor Muzeum: – Zawsze staramy się, aby osoby nas odwiedzające były usatysfakcjonowane i wspominały pobyt w Muzeum jak coś wyjątkowego. Dzięki temu kształtujemy pozytywny obraz naszej instytucji, który przekłada się na większe i mniejsze sukcesy.

rad
fot. MWM Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …