Złote gody w Słubicach czyli pół wieku razem

13 par z terenu gminy Słubice świętowało „Złote gody”. Na uroczystości nie zabrakło oficjalnych gości, były medale i gorące życzenia.
Uroczystość rozpoczęła Renata Przyłoga, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach, witając jubilatów i gości, wśród których byli m.in. szefowa płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego Marlena Mazurska, przedstawiciele władz samorządowych oraz powiatowi radni. Wójt Słubic Krzysztof Dylicki wręczył jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane im przez prezydenta RP.
Medale otrzymali: Stanisława i Jan Chudzyńscy, Zofia i Kazimierz Cieślakowie, Zofia i Marian Czarneccy, Anna i Jerzy Dybcowie, Janina i Stanisław Gierasowie, Marianna i Włodzimierz Józwikowie, Teresa i Jan Kiełbasa, Stanisława i Antoni Kowalczykowie, Janina i Jan Marcowie, Anna i Czesław Nowiccy, Danuta i Wawrzyniec Olkowiczowie, Marianna i Kazimierz Wolińscy, Teresa i Jan Wydrowie.
Po wręczeniu medali wójt gratulował jubilatom i dziękował za trud w wychowaniu dzieci, za pracę na rzecz rodziny, najbliższego środowiska i całej gminy. – Ten jubileusz, za sprawą którego patrzymy na państwa z podziwem i chylimy przed wami czoła z szacunkiem i pokorą, to są te najcenniejsze, najpiękniejsze kwiaty na waszej drodze. Natomiast rodziny, które założyliście, nasza lokalna społeczność, nasza mała Ojczyzna, to jest ta gleba, na której te kwiaty mogą rosnąć i rozkwitać – mówił Krzysztof Dylicki.
Po części oficjalnej przyszła pora na toast i wspólny posiłek. O oprawę artystyczną uroczystości zadbał zespół „Grzybowianki”.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …