Złoci i diamentowi

Blisko 50 par z gminy Wyszogród spotkało się w Domu Weselnym „Zamkowa”, by świętować swoje diamentowe i złote gody. Oznacza to, że małżeństwa spędziły ze sobą kolejno 60 i 50 lat wspólnego życia. To prawdziwi rekordziści.
Dostojni jubilaci zostali wyróżnieni odznaczeniami nadanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim,
Aktu dekoracji dokonał Jan Boszko, burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród. W obchodach jubileuszy uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych. Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Wyszogrodzie. Po części oficjalnej odbył się wspólny poczęstunek. Nie zabrakło też okazji do wspomnień najpiękniejszych wspólnie spędzonych chwil.
W gronie odznaczonych par znaleźli się: Stanisław i Helena Zmysłowscy, Józef i Zofia Doboszowie, Zygmunt i Teresa Jeznachowie, Edmund i Teresa Krysiakowie, Czesław i Maria Kowalewscy, Edmund i Jadwiga Piątkowscy, Mieczysław i Krystyna Ambroziakowie, Jan i Krystyna Skopczyńscy, Jan i Pelagia Biegajowie, Józef i Aulalia Szafarynowie, Stanisław i Teresa Dąbrowscy, Ludwik i Danuta Skarzyńscy, Jerzy i Janina Górniccy, Stanisław i Aniela Kłobukowscy, Szczepan i Irena Biernatowie, Tadeusz i Henryka Skotakowie, Wojciech i Danuta Koblowie, Jan i Henryka Lewandowscy, Adolf i Barbara Maliccy, Stanisław i Janina Drzazgowscy, Zygmunt i Izabela Pankowie, Bogdan i Regina Trzeciakowie, Stanisław i Barbara Smardzewscy, Tadeusz i Jadwiga Padzikowie, Ryszard i Danuta Kozerowie, Teofil i Bogumiła Boszkowie, Adam i Bogumiła Gawlikowie, Stanisław i Henryka Gmurczykowie, Kazimierz i Marianna Bartołowiczowie, Lech i Maria Kaflińscy, Henryk i Danuta Szajewscy, Eugeniusz i Teresa Błaszczyk, Stanisław i Stanisława Bogdanowie, Stanisław i Zofia Zielińscy, Stanisław i Rozalia Górniccy, Andrzej i Stanisława Dolni, Kazimierz i Hanna Gutowscy, Hubert i Alicja Krzemińscy, Józef i Maria Zaworscy, Józef i Bogumiła Tomczakowie, Henryk i Krystyna Klusowie, Edward i Stanisława Szkopowie, Leopold i Barbara Cichoccy, Józef i Józefa Koprowie, Stanisław i Maria Górniccy, Janusz i Stanisława Tuszyńscy.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …