Zespół z Zycka Polskiego w sannickim kościele

Do tradycji należą coroczne koncerty w kościele sannickim, które odbywają się w lipcu. W ciepłe, niedzielne popołudnie, 22 lipca można było wysłuchać zespołu Choris Deus stworzonego z inicjatywy ks. Jacka Warzechy – proboszcza parafii Zyck Polski.
Skład zespołu to piątka młodych, utalentowanych muzyków. Joanna i Ewelina – wokal, Damian – gitara i saksofon, Tomek – keyboard, Łukasz – klawisze i akordeon. Zgromadzonym w świątyni zaprezentowano piosenki religijne i młodzieżowe, znane z mszy, pielgrzymek czy festiwali chrześcijańskich. Słuchacze doskonale wczuli się w nastrój koncertu i pięknie akompaniowali śpiewem zespołowi.
Zbliżający się weekend w Sannikach także będzie obfity w wydarzenia. Jego głównym akordem będzie koncert chopinowski. Organizatorzy zapraszają do pałacu w Sannikach 5 sierpnia, jak zwykle o godzinie 14.00. Na fortepianie zagra Rafał Mokrzycki, a poezję wygłosi znany aktor filmowy i teatralny – Dariusz Kowalski. Po koncercie będzie miało miejsce otwarcie wystawy malarskiej „W kręgu Chopina” Małgorzaty Heintze-Paszkowicz w 190. rocznicę pobytu Fryderyka w Sannikach.

(t)
fot. EC Sanniki

Zobacz kolejny artykuł

Radosne kolędowanie w Rogozinie

Już po raz 11. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia odbył …